Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti mit gondoltok az intézménye...

Ti mit gondoltok az intézményen belüli sapka viseléséről?

Figyelt kérdés

Én úgy tanultam, hogy a sapkát a fiúknak/férfiaknak le kell venniük, ha beérnek egy épületbe.


Az egyik osztálytársam (egyházi gimi) nem túl hidegben, még a 3. emeleten is a fekete divatsapkájába volt. Az egyik tanár elég rendesen leszidta, ő ezen nagyon csodálkozott, nem látott benne kivetnivalót.


Csak a véleményetek érdekelne, ti mit gondoltok erről?


2015. okt. 7. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Mi van, ha valamit takarnia kell az illetőnek például? Meg egyébként is jól nézhet ki benne. Szóval mi a baj vele?


Jó lenne kinőni a vallásos babonákat. (és ráeszmélni arra, hogy ennek semmiköze nincs az intelligenciához vagy az emberi értékhez). Az emberi egyediséget sem itt kell elnyomni.


Szomorú. Egyelőre ennyit tudok mondani.

Persze valaki szeret uralkodni és megragad minden lehetőséget vagy pedig teljesen belefulladt a nem logikus szabályokba, amit sokan illemnek gúnyolnak.

2015. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Az illem szerint valóban le kell venni. Szerintem hülyeség fedett helyen sapkát viselni, elvégre az a hideg ellen védi a fejet eredeti funkciója szerint, de aki divatkodni akar, annak magyarázhatsz akármit. Majd jól bekorpásodik a haja, úgy kell neki.
2015. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A srác vagy nem ismeri az illemet, vagy szándékosan szegte meg. Akár így volt, akár úgy, csak saját magát adta... Ha attól érzi jól magát, hogy bunkónak nézik, akkor teljesült a vágya.
2015. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Hogy a konkrét iskola szabályzata mit mond, nem tudhatom. De folyosói sapkaviselet tiltása számomra kissé mesterkélt.


Alaphelyzetben sokféle szabály (inkább szokás) lehetséges, ez tájanként, népenként, de még helyenként is változhat kissé. A legáltalánosabb, hogy sapkát nem közösségi (intimebb, szűkebb társaság által használt) helyiségbe lépve illik levenni. Például lakásba. Például tanterembe, mert az csak azé az osztályé, szemben a folyosóval, amely az iskolát "szeparálja" a külvilágtól, ennyiben "köztér". Például egy hivatali helyiségbe lépve, szemben a folyosójával, ahol mindenki járhat.

Mindig vannak határesetek, ahol megoszlanak a vélemények. Itt a helyi közösség álláspontja lehet a mértékadó.

2015. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Az épületekben történő sapkaviselés "tilalma" nem általános, mint ahogy sokan azt sem tudják, hogy a kesztyűben kézfogás tiltása sem.


Ha bemész egy pályaudvarra leveszed a sapkádat? Vagy egy vásárcsarnokba? Bevásárlóközpontba? Nem feltétlenül. Ha bemennék egy iskolába, akkor sem kapnám le a fejemről a sapkát amíg nem lenne kényelmetlenül meleg, csak ha odaértem, ahol el akarok valamit intézni.


Nyilván nem sok értelme van annak, hogy a tanuló kimegy sapkában a folyosóra, de szerintem kb 10x dedósabb dolog ezért valakit leszidni, akár egyházi iskola, akár nem.

2015. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez velem is előfordult amikor még suliba jártam ,hogy a tanár rám szólt , hogy vegyem le. Mondjuk akkor már tanítás volt és én elfelejtettem levenni. Erre azt mondom hogy ok ne legyen a gyereken sapka tanítás közben ,de a folyosón vagy akárhol az épületben ha nincs tanítás(vagy más helyeken pl. ha bemész valahova) akkor ne mondja már meg nekem senki , hogy rajtam van-e vagy nem. Mondjuk volt olyan tanár akit nem zavart , hogy órán valakin sapka van.


Nemrég fordult elő velem , hogy bementem az egyik bankba leültem és a biztonsági odalépett hozzám és azt mondta , hogy legyek szíves levenni a sapkát.


Mondtam neki,hogy majd leveszem... Nem vettem le,ezt ne ő mondja már meg.

2015. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!