Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fizetést illik megköszönni?

A fizetést illik megköszönni?

Figyelt kérdés

Kötelező iskolai gyakorlaton voltam egy cégnél, ahol előre szerződésben rögzített összeget kaptam fizetésképp. A fizetés csak jelképes pár ezer forintos összeg volt, már már kínos. Ha leosztottam órabérre akkor pár 10 forint volt csupán. A fizetésemet kézhez kaptam havonta, természetesen első munkahely, mikor a családban kaptam a nagyitól vagy a papától szülinapra mindig megköszöntem az ajándékot. Így mikor a munkahelyen kifizettek ott is megköszöntem, viszont azt éreztem hogy a főnököt ezzel megleptem, mintha furcsálná. Én meg nem tudtam hová tenni, fel is merült bennem hogy akkor most illik megköszönni vagy sem? Ha úgy veszem nem ajándék, megdolgoztam érte, jogosan jár, de ez akkor is egy emberi interakció. Mit kellett volna mondanom, csak nézzek rá némán? Mivel egy előre rögzített, nevetséges összegről beszélünk, így teljesen független volt a főnök szándékától a dolog. Úgy értem nem volt mondjuk nagylelkű és fizetett nem tudom mennyit amiben én felfedezve a jószándékot köszönetet kéne mondanom. A viszonyunk semleges volt tehát nem azért lepődött meg mert bármit feltételezett volna. A további pár alkalommal is megköszöntem és mindig ugyanez volt az érzésem amit fentebb leírtam. Elég kellemetlenül érzem magam mert fogalmam sincs, lehet hogy óriási marhaságot kérdeztem de egyrészt ciki lett volna ismerőst megkérdezni másrészt lehet, hogy 1 ember válasza nem elég ebben a kérdésben. Szeretnék pusztán a kérdésekre érkező válaszokat!

Köszönöm!


2015. okt. 15. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem úgy van, hogy van egy kötelező minimum, amit ki kellene fizetni neked?

Szerintem nem ciki, hogy megköszönted. Ne hálálkodtál az összegért, hanem átvettél valamit.

2015. okt. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az iskolában azt mondták, hogy törvényileg annyit kell kapnunk amennyi a szerződésben volt és azt is kaptuk/kaptam kézhez. Én abba tényleg nem szeretnék belemenni, hogy ez most törvényes volt-e vagy mennyi az annyi, lehet hogy volt sumákság. Engem tényleg csak az etikett része érdekelne.

Én is úgy tartottam normálisnak, hogy megköszönjem, hisz valóban átvettem valamit.

És fel sem merült volna bennem mindez, ha a főnök nem bizonytalanít el.

Teljesen normális figura volt, abszolut nem volt rá jellemző de mégis éreztem egyfajta kínos megrekedtséget miután megköszöntem. Amolyan, "most ezt mégis minek köszönöd?" utána pedig valahogy mindig picit kínossá vált a légkör. Ezért megijedtem hogy én nem vagyok képben ennek a dolognak a szokásával.

2015. okt. 15. 01:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy megköszönöd. Illik. A boltban vagy péknél vagy bárhol ha veszek valamit én azért pénzt adok, tehát nem ajándékot kapok, mégis, amikor átnyújtja megköszönöm. Már csak a fáradtságot, hogy kiszolgált. Még akkor is, ha ez a munkája. Nem robot... Viszont ha számlára utalva kapod meg a pénzt és azt köszönöd meg, mondván "Főnök, ma néztem a számlán, és megjött a fizetés! Köszönöm szépen!", na az tényleg elég furcsán hatna...
2015. okt. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, teljesen logikus. Nem tudom én sem miért bizonytalanított el akkor ennyire. Lehet, hogy akkor másról volt szó de ennek nem akarok belemenni a fejtegetésébe. Mindettől függetlenül megköszöntem mindig.

Úgy érzem az eddigi válaszok meggyőztek, nem fogok visszanézni többet.

Köszönöm !

2015. okt. 15. 03:56
 5/10 anonim válasza:
0%

Nem iskolában volták gyakorlaton hanem kint egy cégnél mint én.

Mikor el olvastam amiket irtál... olyan feldult lettem azt hittem átnyulok a monitoron. Nagyon szerencsétlen vagy ne haragudj...

Most te is annyit akarnál kézhez kapni TANULÓKÉNT mint aki ott dolgozik??? te nagyon iq vagy neharagudsj...

S igen a TANULÓSZERZŐDÉSBEN fel van tüntetve h mennyi az annyi.. Törvény van rá... én 13e környékén kaptam...

S IGEN TUDOM MIRŐL BESZÉLEK SZERZŐDÉSBEN GFEFL VAN TÜNTETVE MINDEN... ÉS BANKÁRTYÁRA UTALJÁK.

A MINIMÁLBÉRNEK NEM TUDOM HÁNY SZÁZALÉKA AMIT KAPNAK ILYEN ESETBEN A DIÁKOK AKIK KÜLSŐ GYAKORLATON VANNAK NEM PEDIG AZ ISKOLÁBA

2015. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Ja és az f....ó állambácsitól pénzt is kap nem keveset h foglalkoztat tanulóként diákokat... Ebőől mi kikaptunk 13-e körül plussz ruhát vett minden évben 2-őt ebédet fizet mikor ott vagyunk stb..
2015. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

S még azt elfelejtettem h törvény irja elő h a pénzt kártyán kell kiutaltani.. S EZT A KAMARA NYOMON IS TUDJA KÖVETNI... SZóval ebből mi vonható le??

Mivel kézhez adja a pénzt, nem vagy bejelentve mint TANULÓ feketén dolgozol s ezért örülj h kapsz valamit.

Ja és nem kevés az a pénz amit kapol. Hanem pont annyi amenyit kap más ott dolgozó munkás... Csak te nem vagy ott havi pl. 23 napot csak 8-at(heti két nap gyakorlat) s ez egyenesen arűányos a fizetéssel is amenyit kapsz ;)

En megkérdeztem h mennyit keres aki ott dolgozik az egyik munkás osztottam szoroztam s pontosan annyi ;) ;)

2015. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális hogy megköszönted. Én még sulis vagyok, de amikor a tanár kijavítja a füzetemet/felmérőmet és ideadja, megköszönöm. Nem azt, hogy kijavította, vagy hogy kaptam egy jó/rosz jegyet, hanem azt, hogy "odanyújtja" nekem. Persze ez a "köszönöm" nem egy dagályos hálálkodás, hanem csak egy megszokott udvariasság. Ugyanígy, amikor oklevelet osztottak év végén, miután az ofőm a kezembe adta a könyvet, meg az oklevelet, mondtam, h köszönöm. Pedig nagyonis megdolgoztam a jegyekért. Ez érvényes az elárusítókra (ahogy írta már az előttem szóló), tanárokra, munkaltatóra...
2015. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
OFF: Az 5-6-7 vagy nem tud olvasni vagy szegénykének elmentek ottholról.. :(
2015. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ilona043 válasza:
Szia !Én szerintem az lepte meg hogy meg köszönted , mivel ( és lehet hogy sokan nem értenek egyet) ritka ez gesztus !
2015. okt. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!