Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A gyászszalagot csak közeli...

A gyászszalagot csak közeli hozzátartozó, barát vagy ismerős gyásza esetén illik feltűzni?

Figyelt kérdés

Egy nem közeli ismerősöm hunyt el a napokban.

Jobb megoldás az, ha feketébe öltözöm?



2015. okt. 25. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy fejezed ki a gyászodat, ahogy neked tetszik távoli ismerősnél.
2015. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem illem, hanem szokás kérdése. Hazai szokás szerint gyászszalagot az elhunyt családtagjai és közelebbi rokonai tűznek ki. Barát, szomszéd, munkatárs vagy ismerős nem szokta kitűzni.
2015. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy gondolod, tűzz ki szalagot, ha úgy gondolod, öltözz feketébe!

A gyász egy belső lelki folyamat, én minden külsőséget álságosnak, hamisnak és hivalkodónak érzek.

Egy hete veszítettem el édesapámat, de sem szalagot, sem fekete ruhát nem hordok. Nagyon szerettem édesapámat és mély a gyászom. De bennem. Ez nem tartozik a külvilágra.

Sajnos semmi nem hozhatja Őt vissza, az pedig nem érdekel, hogy mi a környezetem elvárása. Nem értük gyászolok.

A temetésre természetesen az illem miatt fekete öltönyt veszek fel, de a hétköznapokban semmiben nem mutatom a gyászomat. Otthon pedig végigzokogom az estéket.

Nem kell velem egyetérteni természetesen.

2015. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A 3.-nak pedig őszinte részvétem!

2015. okt. 31. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!