Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért bünteti az egész...

Isten miért bünteti az egész emberiséget, hiszen a bűnt csak ketten, Ádám és Éva követték el?

Figyelt kérdés

Van ebben logika? Mi miért tehetünk arról, hogy ők bűnöztek?

Én hívő vagyok, csak ezt az egyet, a legfontosabbat nem értem...



2014. júl. 6. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Ha vallásban elkezdesz logikát keresni, nem sokáig leszel vallásos...
2014. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Jobban motivál. Így csinálják az edzők is - ha valaki nem csinálja szépen a gyakorlatot, az egész csoport szív.
2014. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

Miért, Te bűntelen vagy? Mondhatod, hogy Uram, és bűntelen vagyok? És miért vagy bűntelen? A saját erődből? Akkor Neked gondolom nem is kell megváltó, igaz? Nekem nincs azzal problémám, hogy bűnös vagyok. Jézust a bűnösök barátjának hívták. Nekem van a legjobb barátom. :)

Amúgy, amiről Te beszélsz, az az eredendő bűn tana. Szó nincs a Bibliában erről. Arról viszont szó van, hogy magába a világba a bűn az ember által jött a halált hozván el. Az, hogy mi bűn az meg egy másik kérdés.

2014. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3-as: Köszönöm szépen, így már kicsit világosabb. És nem muszáj elhinni, de én is örülök, hogy Jézust küldte nekünk. Ne érts félre, én vállalom, hogy bűnös vagyok. De úgy látom, hogy akkor valóban nekem az eredendő bűnnel van "bajom".
2014. júl. 6. 13:41
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vagyok bűnös.

Olyan bűnöm semmiképpen sincsen, amiért halált érdemelnék.

Amúgy ma már itt a Földön a gyilkosságért sem jár halálbüntetés... az ember nyilván kegyesebb, mint az isten.

Ádámék nem gyilkoltak.

2014. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Milyen bűnt követett el Ádám és Éva? A Sátán felnyitotta a szemüket. Ez bűn? Bűn a tudás? Miért bűn a tudás? Miért legyünk "lebutítva"?
2014. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem ez a bűn, hanem az engedetlenség.

Ez egy akkora bűn, hogy emiatt nyomorult halált érdemel még a százhuszonkettedik leszármazottjuk is!


Vagy nem?

2014. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 yuda ***** válasza:
71%

Egyik válaszadó említette, hogy szerinte nincs eredendő bűn.

Lehet itt véleményeket megfogalmazni, de a biblia tucatjaival írja az igéket, hogy márpedig van.

Egyet idézek, majd folytatom, de célszerűbb a jobb megértésért elolvasnod a szövegkörnyezetet.


Róma levél:5:18 Bizonyára azért, miképpen egynek(Ádám) bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképpen egynek(Jézus) igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.


Lényeg, hogy Isten összességében nézi az embert. Az egész emberiséget, embert, -héber nyelven Ádámot nevezi így.

Ádám és Éva vétkezett Isten ellen és a bűn elkövetés után lettek utódaik.

Isten egységben látja és úgy fogalmaz, hogy ott voltál te is és minden ma élő ember Ádám ágyékában, mikor elkövette a bűnt. Ez nem belemagyarázás, hanem Isten igéje. Mindjárt beollózok ide is valamit.


Zsid.7.9

És hogy úgy szóljak, Ábrahámnál fogva tized vétetett Lévitől is, a tizedszedőtől,

10

Mert ő még az atyja ágyékában vala, amikor annak elébe ment Melkisédek.


Isten tehát együttesen nézi az embert és ha valaki rosszat tett, mindaz kihat mindenkire, aki tőle származik. Szerencsére az Ádám bűne, ami elhatott minden emberre és így a kárhozat, a kegyelem még inkább elhat minden emberre Jézus Krisztus megváltói műve alapján, aki hisz és újjászületik.


Remélem meggyőztelek, hogy van eredendő bűn, de valóban igaz az is, hogy ehhez a születés/genetika által hagyományozott bűnhöz az ember még bőven gyűjt sok-sok saját maga által elkövetett bűnt.


A bűn fogalma nem egyezik meg a társadalomban definiált bűnnel. A biblia sokkal jobban kiterjeszti, taglalja és árnyalja.

Konklúzió, hogy minden ember bűnös és rá van szorulva Isten kegyelmi ajándékára, amit Jézus Krisztus végzett el mindannyiunkért.

2014. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Tamás321 ***** válasza:
A bűn az valójában egy törvény, ami képviseli az Isten uralkodásával való szembefordulást. Ha Isten az élet, és nála van az élet forrása és az élet törvénye, akkor a vele szembe helyezkedő törvény az az elmúlás, azaz a halál útja. Mielőtt az ember a bűnnek rabszolgájává vált volna, azaz ki lett szolgáltatva a bűn hatalmának, a bűn már létezett. És a bűn uralkodást ígért az embernek, de csak azért, hogy ezáltal a bűn tudjon uralkodni rajta. Így tudta az a csapdájába ejteni az embert megkísértésekor. Egy törvény mindig magában hordozza önmaga teljes kifejlettségét, s így a bűnt cselekvők a bűn rabsága által süllyednek egyre mélyebbre. Ádám nem gyilkolt, de a mi generációnk ugyanazzal a bűnnel népirtásokat képes véghez vinni.
2014. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Ezt a keresztény egyház találta ki azért,hogy hatalmat tudjanak gyakorolni az emberek fölött.Ha rossznak,bűnösnek érzed magad sokkal könnyebb irányítani,mert nincs elég önbizalmad,bűntudatod van,nem szereted magad eléggé,elbizonytalanodsz a saját érzéseidet illetően,és hajlasz arra,hogy félelemből az övékét fogadd el.Persze úgy ügyeskednek,hogy a megoldás is csak kizárólag náluk legyen megtalálható a bűnösségedre vonatkozóan,így egyfajta függő viszonyba kényszerítenek:Ha bűnösnek,rossznak érzed magad,nem mersz ellentmondani nekik,mert azt hiszed,ezzel Istennek mondanál ellent,és természetesen Isten ezért megharagudna rád....Ez persze nem igaz,csak egy ravasz elnyomó eszköz.
2014. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!