Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki nyújtja először bemutatkozá...

Ki nyújtja először bemutatkozáskor a kezét? Az idősebb férfi, vagy a fiatalabb nő? És úgy általában mik a szabályok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2010. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint a kézogást mindig a nőnek kell kezdeményezni. Kesztyű nélkül persze. Köszönésnél azonban a a jóval fiatalabb nő köszön először az idős férfinak. Bemutatásnál pedig mindig annak mutatom be a társaságomban lévőt, aki az ún.: 3. fél. Tehát nem a velem lévőnek mondom, hogy "engedd meg, hogy bemutassam..." stb., hanem akivel találkoztunk.

Lépcsőn mindig a férfi megy "alul". Úgy hirtelen ezek jutottak eszembe.

2010. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A nő nyújt kezet, de a ffi mutatkozik be előbb. FF-ak között az idősebb nyújt kezet.
2010. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az idosebb ferfi ha ferfival ismerkedik vagy udvozol. Szerintem novel nem is illik kezelni, estleg kezet csokolni.
2010. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
15h25 Ne haragudj, hogy kijavitalak, de a ferfi a lepcson felfele elol megy, lefele pedig hatul, hogy ne nezzen a no szoknyaja ala.
2010. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na jó,akkor most konkrétan ha én(fiatalabb nő) egy idegen idős férfival találkozom,akkor én nyújtok először kezet,de az idősebb férfi mutatkozik be először???
2010. márc. 22. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
15.31-nek azért a férfi megy alul, hogyha a nő megbotlik, ne essen le. Amelyik férfi pedig a nő szoknyája alá leskelődik, azt nem nevezzük férfinak. Ezt egy férfi tánc és illemtanár tanította így nekünk.
2010. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ahogy mondod.

A lépcsős dologra én úgy emlékszem, mindig úgy, hogy esésnél a nőt el tudja kapni

2010. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, illem alapján mindig a férfi megy elől. Fölfelé, hogy ne nézzen a szoknya alá, lefelé, hogy elkapja a nőt, ha az megbotlik.
2010. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából a lépcsős dolog nem érdekel,mivel általában nadrágban járok,kérem,a kérdésemre válaszoljanak.
2010. márc. 22. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!