Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a különbség az elnézés-és...

Mi a különbség az elnézés-és a bocsánatkérés között?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elnézni kisebb dolgokat szoktunk, megbocsátani meg nagyobb dolgokat... Elnézést kérsz ha valakit véletlenül meglöksz, bocsánatot ha mondjuk el is esik :)

Vagy ha megállítasz valakit az utcán, hogy segítsen akkor elnézést kérsz, ha megbántasz valakit mondjuk egy mondattal akkor meg bocsánatot.


De semmi nem történik ha véletlenül rosszul használod... nincs akkora különbség.

2010. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem az "elnézést" kicsit távolságtartóbb. Az etikett valószínűleg ezt a változatot támogatja inkább. De ez csak egy érzés.
2010. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
32%
Az elnézés az amikor elnézel a két szarva között miközben b***od, a bocsánat kicsit kulturáltabb. :)
2010. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést akkor kérsz ha nem megsértesz valakit, hanem pl mikor véletlenül meglököd a buszon, vagy hasonlók. A bocsánatot akkor kéred ha megbántottad valamivel.
2010. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen leírta, ritka hogy valamibe nem tudok belekötni. Minden tiszteletem, tökéletesen kifejtette az első hozzászóló én sem tudtam volna megfelelőbben.
2010. márc. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem bocsánatot akkor kérnek az, ha tudatosan követnek el hibát, de megbánják, elnézést pedig akkor, ha akaratlanul vétenek.

üdv

25/F

2010. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!