Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted is van különbség a...

Szerinted is van különbség a hálapénz és az előre meghatározott tarifa között?

Figyelt kérdés
Mikola most azon rágott be, hogy egy szülész előre megmondta, hogy mennyi pénzt kér? De tényleg van különbség? Tényleg az a különbség, hogy megmondja a doki, hogy mennyit vár el? Melyik a korrupció? Melyiket ítéled el?
2010. júl. 6. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se itélem el.

Mikola meg 120 éve orvos és most megtudta, hogy létezik hálapénz???? És ledöbbent???? Jaj, ez nagyon fáj.


Szerintem a dokinak joga van megmondani, hogy ügyeleti időn kivül mennyiért vállalja, hogy haptákban áll és bármikor ugrik a kedvedért, ha épp szülni támad kedved. Korrekt, ha előre megmondja, ő ezt mennyiért vállalja, ha neked ez nem felel meg, akkor nem mész hozzá és kész.

A hálapénz meg nem kötelező, ha akarsz, adsz, ha nem akarsz, nem adsz. Miért kellene elitélnem???

2010. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
TB-vel szerződésben álló orvos nem kérhet pénzt semilyen címen a szülésért mert azért a TB fzet az orvosnak.Mert az visszaélés.
2010. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A TB viszont nem kötelezhet a dokit, hogy ügyeleti időn kivül rendelkezésre álljon neked. Ennyi.

A TB az ügyeletes orvosnál szülést fizeti.

2010. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első! És nem ítéled ezt el ugyanúgy, mint mondjuk az ÁFA be nem fizetésést vagy az illegális foglalkoztatást? Mert végülis a doki ezután nem fizet adót - hacsak önként be nem valja (ha-ha-ha). Vagy te az egészségügy fizetőssé tétele mellett vagy?
2010. júl. 7. 00:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért picit gondolkozzunk mér el...


FOGADOTT ORVOS


szerintem azt jelenti, hogy felfogadom. felgadom, hogy ő legyen ott a szülésnél. akkor is, ha nincs ügyeleti ideje, ha szabadságon lenne. ezért szerintem ellenszolgáltatást kell nyújtani, mert olyasmit akarok, ami neki nem kötelessége. ha innen nézed, akkor teljesen korrekt, hogy pénzt kér érte.

2010. júl. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt, akár még előre is megmondhatja mennyi ennek a tarifája, amit szülés UTÁN kifizetsz. Csak ezzel az a baj, egy menő orvos mondjuk azt mondja 60ezer forint- ez rögzített tarifa- nem mindenki fogja tudni kifizetni. Vagy lesz egy nyomtatvány a dokinál, hogy szociális alapon mentességet kérhetsz-

Mert eddig annyit adtál, amennyit a pénztárcád engedte. Én egy főorvost választottam, aki az osztály feje és egyébként is az egyik legjobb orvos-minden kolleganője is nála szült- Hallottam olyat, aki 20ezret adott neki, volt aki ajándékkosarat, volt aki akart adni és azt mondta köszönöm költsék a gyerekre, mi 50-et adtunk neki. De hallottam 5 ezret is- jó ekkor nem fogadott orvos volt, hanem pont ügyeletes.

2010. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ja és a Friderikusznál volt egy főorvos és ő pontosan ezt mondta, az ilyen dolgok- előre rögzített hálapénz, otthonszülés propagálása- mind azt a célt szolgálják, hogy a szegényeket kiszorítsák az ellátásból, minél jobban. Mert egy fogadott orvos, mondjuk gyakrabban és gyorsabban császároz. Ügyeletes orvos pedig gyakran hagyja vajúdni a nőt, tök mindegy hogy oxigénhiányos lesz a baba és sérül emiatt.- de kevesebbe kerül az ellátás.

A legjobb az otthonszülés lenne, mert az egyáltalán nem kerülne pénzébe az államnak- ezért nem is ítélik el Geréb Ágnest és folytathatja tevékenységét, mert legalább azok a nők leveszik a terhet.

2010. júl. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már leírták, de azért jobb kiemelni a lényeget:

Itt NEM arról van szó, hogy az orvos pénzt kér az alap ellátásért, mert a kismama akkor is el lesz látva, ha nem fizet semmit.


Itt arról van szó, hogy a kismama konkrétan Dr. XY orvosnál akar szülni, amit Dr. XY vagy elvállal vagy nem. Amennyiben elvállalja, akkor azt is vállalja vele, hogy az elkövetkezendő hónapokban (mert ugyebár, koraszülés is lehet), bármikor(!) legyen az szenteste hajnali 2 óra, vagy egy olyan nap, amikor szabadságon van, akkor is be kell mennie munkaidőn kívül, hogy levezesse a szülést.

Szerintem, hülye lenne bárki is ezt elvállalni, ha nem kapna érte semmit... Az más kérdés, hogy ezután nem fizet adót, bár mintha pont tegnap láttam volna, van olyan kórház, ahol már legális (és adózott) keretek között lehet orvost választani.

Csak az adózás nem érdeke sem a betegnek sem az orvosnak, mert a "zsebbe" 50ezer Ft 100%-ban célba jut, míg a "hivatalos" 80ezer-ből kb. az 50% jut célba (remélem, hogy érzékelhető, hogy ilyenkor a kismama 30ezerrel többet fizet, az orvos mégis 10ezerrel kevesebbet kap, és a különbözetet pedig odaadják a c.gányoknak új házra).

2010. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te nem azt kérdezted, hogy elitélem-e, hogy nem adózik utána a doki.

Úgy tűnik, a mondanivalómba nem tudtál belekötni, mert korrektül összefoglaltam. Mostantól átalakul a kérdésed arra, hogy elitélek-e mindenkit, aki nem adózik? (fodrász, kozmetikus, nőgyógyász, stb...) MErt akkor erre kérdezz rá és nem egy tök jogos "szolgáltatásért fizess" jelenségre...

2010. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem fogadott orvos is gyakran megmondja mennyi a tarifa.

Meg a bamba emberek kérdés nélkül is adják a hálapénzt h "jobban odafigyeljen" rájuk.

2010. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!