Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor boltban vagytok,...

Amikor boltban vagytok, haragudnátok egy olyan emberre aki bejön a boltba és nem köszön, csak némán megy vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem egy nagy bolt, hanem egy kisebb bolt
2016. jan. 18. 10:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mert sokan elítélik ha valaki nem köszön amikor bemegy
2016. jan. 18. 10:00
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Nem haragszom, de véleményem van róla.
2016. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg egy illedelmes ember ha bemegy valahová, akkor köszön.

Ez boltra is igaz, mármint olyan boltra, ami nem extrém nagy - pl egy tescoban senkinek nem jut eszébe belépéskor köszönni. De egy áttekinthetö méretü üzletben illik.

Aki nem teszi, arra nem haragszom, csak elkönyvelem magamban, hoyg nem tudja, hogy vielkedik egy normális ember.

2016. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
engem, nem zavar, eltekintve attól, hogy én mindig köszönök, engem udvariasságra neveltek, de elfogadom hogy van akit nem. Ennél nagyobb bűne sose legyen:-)
2016. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem haragudnék, de furcsállnám.

Azt meg kifejezetten bunkónak tartanám, akinek köszön az eladó, ő meg nem köszön vissza.

2016. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Általában aki belép, az köszön előbb a már jelenlévőknek, de boltban, vendéglőben, fodrásznál, stb. nem. Ilyenkor mindig a szolgáltató üdvözli előbb a vendégét, vásárlóját. Ha nem köszön vissza, az bunkóság, de nem neki kell először köszönni.
2016. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Ne ítéljünk elsőre, lehet hogy csak megfázott és nincs hangja :)


De szerintem is előbb a boltosnak kéne fogadni a beétrőt ugyanakkor ettől függetleül én is szoktam köszönni (kivéve ha mondjuk nem akarom megzavarni az eladót valamiben)

2016. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Haragudni semmiképp, és az előttem szólókkal ellentétben nem jegyezném meg magamban, meg nem volnék véleménnyel... Mi közöm egy másik vásárlóhoz?

Na de,

először is tisztázni kellene a pontos szituációt!


A kérdés már sugallja, hogy ha nem is nagy bolt, azért nem is a legkisebb... "némán megy vásárolni"... Tehát ez egy önkiszolgáló bolt. Az ilyenek pedig már vannak akkorák, hogy ha belép valaki, akkor az eladó vagy az ott levő többi vásárló nincs feltétlen annyira közel hozzá.

Nem mindenki olyan nagy hangú, hogy legyen kedve és hangereje, hogy egy helyiség másik végében ki tudja épp mivel elfoglalt eladó és idegen vevők figyelmét magára tudja vonni egy köszönéssel.

Majd telerakja a kosarát, és a fizetéskor találkozik az eladóval és akkor köszön.


Ha pedig olyan kicsi a bolt, hogy belép, és rögtön ráfigyel az eladó, és rögtön az ő kívánságait lesi, akkor az inkább csak egy büfé típusú dolog, de mindenesetre nem lehetséges az, hogy "némán megy vásárolni", mert hiszen az eladótól kell kérnie az árut. Ha ekkor nem köszön, nos az igen, az nem illendő valóban. De mondjuk ha ugyanilyen helyen vagyunk, és az eladó épp egy előttünk lévő vevővel beszél, azt szolgálja ki, akkor is megbocsátható, ha csak akkor köszön, amikor némi csend lett, vagy amikor sorba kerül ő.



Egyébként pedig vannak néma vagy éppen súlyos torokfájásos emberek, akik nem képesek átüvölteni éppen beszélgetéseben lévő idegeneket. Ezeket sem árt elfelejteni, mielőtt bárki magában véleményt alkotna egy idegenről...!

2016. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Haragudni nem haragudnék meg, de azért elkönyvelném magamban, hogy mekkora tahó. Nehogy már az aranygyűrű leessen valakinek a kezéről attól, hogy köszönjön. Elég félénk természetű vagyok, de az alap, hogyha bemegyek vhova, köszönök.
2016. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha némán vásárolok, mert nincs kedvem beszélni, akkor is intek a fejemmel, bár ezt nem látja az, aki éppen nem oda néz.
2016. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!