Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik illetve szabad úgy...

Illik illetve szabad úgy Magyarországon köszönni, hogy "Adj Isten" vagy "Adjon az Isten"?

Figyelt kérdés
Csak egyszer hallottam azt, hogy valaki úgy köszön és az is egy erdőben volt... Köszönhetek így az embereknek ?
2016. jan. 29. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Régen volt szokás, és ma is inkább vidéken, faluhelyen köszönnek így. Köszönhetsz így, hiszen nem jelent rosszat, de furán fognak rád nézni.
2016. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vallásos közösségben nyugodtan.

Ateistákat talán ne köszönts így.

2016. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Szabad, természetesen. Illik is, persze a megfelelő helyzetben. Faluhelyen ma is sűrűn használják. Városon inkább az idősebbek. Pl egy idősebb néninek ne köszönj harsányan, hogy "Adj Isten". De mondhatod: "Piri néni, adjon az Isten egészséget és hosszú életet".
2016. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Idősek szoktak így köszönni, furcsán néznek rád majd ha így köszönsz a boltban.
2016. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Brumi88 válasza:
Szerintem a világ változása is közreműködik, sőt nagyon kihat az ember - ember közötti kapcsolatokra. Ebben minden viselkedés, így a köszönés is beletartozik.
2016. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
határainkon túl max
2016. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam így köszönni (mondjuk nem rendszeresen) és szerintem semmi gond nincsen ezzel.
2017. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!