Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan hirdetik Isten Országát...

Hogyan hirdetik Isten Országát ma a keresztény vallások Magyarországon?

Figyelt kérdés
vallások

2014. márc. 6. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azt megélni és,megosztani kell. A szavak cselekedetek nélkül üresek.
2014. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Kapcsold be a Vidám Vasárnap interaktív istentiszteletének a közvetítését vasárnap délelőtt az ATV-n, és egyről máris megtudhatod, hogy hogyan hirdeti Isten Országát ma Magyarországon.
2014. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

No jó kérdezö, de nagy kérdés, hogy tudják-e egyáltalán az emberek, mi az Isten Országa?


Sokan nem tudják bizony ....


Katy

2014. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én arra gondoltam, hogy abban az értelemben hirdetik-e ahogyan Krisztus tette?
2014. márc. 6. 17:35
 5/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A korrekt válaszhoz, elnézésedet kérem, te tudod, hogyan hírdette Krisztus Isten Országát?

2014. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia megmondja, hogy hogyan: "Az Úrnak Lelke(Szelleme) van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat, Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét." (Lk 4,18-19) Vagyis Jézus üzenete ez volt: 'Emberek, Isten felkent engem arra, hogy meggyógyítsak bármilyen betegséget, kiűzzem a démonokat, bűnöket bocsássak meg, jó hírt mondjak a nincsteleneknek! Aki hittel jön hozzám, mindent megkaphat általam az Atyától!'


Az Egyház üzenete ez: 'Emberek! A Názáreti Jézus a Felkent, akit az Atya felkent Szent Szellemmel és hatalommal, erővel, hogy meggyógyítson mindenkit, aki a Diabolosz hatalma alatt van, kiűzze a démonokat, megbocsássa a bűnöket, a nincsteleneknek a mindennapi ellátást biztosítsa, sőt többet, hogy mindig tudjanak adni a szűkölködőknek. Ez a Jézus Isten Fiának bizonyult, miután meghalt, feltámasztotta Őt az Atya a Szent Szellem által, és a maga jobbjára ültette a Mennyben, felül mindeneken. Aki elfogadja az Ő engesztelő áldozatát és igényli, mindazt megkaphatja Tőle, amire felkente Őt az Atya. Gyertek Jézushoz! Gyógyuljatok meg! Legyetek szabadok! Legyetek tiszták! Új napra virradt, ne engedjétek, hogy elmúljon felettetek!'

2014. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

No jó, Asperrimus, Jézus a Máté 24.14-ben megjövendölte, mint az egyik jelét a közelgö végnek, hogy az Isten országának jó híre hirdetve lesz az egész világon.


A MI Atyánkban kérjük,hogy jöjjön el Isten országa.


Igen Jézus Krisztus az Atyja jobbján ül a mennyben.


De mit jelent a Föld számára az Isten Országa? Hogyan fog megvalósulni? Kik hirdetik?


Katy

2014. márc. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:

Kedves Asperrimus


Én tudom hogyan hírdette Jézus Isten Országát, de kérdés az, a kérdező tudja e akkor hogyan tette Jézus.

A válasz ettől függ.


Te leírtad ma hogyan végzik, de hogy helyesen e, azt alá tudnád támasztani Krisztus példájával? Ő így végezte Isten Országának a hirdetését? Ugyanis azt mondta, legyünk a (lábnyom)követői! (az igehírdetésben is)

2014. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Katy!


Jézus szavai szerint először nem szemmel láthatóan jön el Isten Országa (Lk 17,20). Másik helyen azt mondta, hogy amikor Isten Szelleme által űzi ki a démonokat az emberekből, akkor kétség nélkül elérkezett azokhoz az emberekhez Isten Országa (Mt 12,28). Ezt pedig a tanítványok és a későbbi követők is gyakorolták, sőt van ilyen parancsolat is az Újszövetségben. Vagyis az Isten láthatatlan Országának látható és hallható jelei vannak(lásd Mk 16,15-20). Nikodémusnak azt mondta Jézus, hogy aki nem születik újjá, az nem láthatja Isten Országát, különösen nem mehet be abba (Jn 3,3-8). Persze, az újjászületésnek fordított "anagennaó" nem pontos fordítás, mivel a "gennaó" szó csak abban az esetben jelent születést, ha nőről van szó, hímnemben nemzést jelent, Istent pedig következetesen hímnemű személyes névmással emlegeti a Biblia. Persze, ettől még a újjászületés is helyénvaló kifejezés. Az "ana" előrag sem csak azt jelenti, hogy újra, hanem azt is, hogy felülről. Ez az értelmezés pedig jobban megfelel a Keresztelő János által mondottaknak, miszerint: "Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." (Jn 3,27) Ez az újjászületés azonban nem azonos a feltámadással, hiszen Péter így szól a keresztényekhez:


"Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek; Mint akik ÚJONNAN SZÜLETTETEK nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, amely él és megmarad örökké....Levetvén azért minden gonoszságot, minden álnokságot, képmutatást, irígykedést, és minden rágalmazást, Mint MOST SZÜLETETT csecsemők, a tiszta, hamisítatlan tej után vágyakozzatok, hogy azon növekedjetek; Mivelhogy ízleltétek, hogy jóságos az Úr." (1Pt 1,22-23 ;2,1-3)


Vagyis az újjászületésnek fordított "anagennaó" nem azonos a szintén újjászületésnek fordított "paliggeneszia" szóval, amit Jézus a Mt 19,28-ban használ, és arra vonatkozik, amikor majd beleül itt a Földön a királyi székébe, hogy uralkodjon.


Vannak egyéb megállapításai is a Bibliának Isten Országáról.


"Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm." (Rm 14,17)


"Pedig elmegyek hamarosan hozzátok, ha az Úr akarándja; és megismerem a felfuvalkodottaknak nem a beszédjét, hanem az erejét. Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben. Mit akartok? Vesszővel menjek-é hozzátok, avagy szeretettel és szelídségnek lelkével?" (1Kor 4,19-21)


Az Isten Országa láthatatlan módon a Biblia tanúsága szerint már eljött, méghozzá Jézus feltámadása után ötven nappal Pünkösdkor (ApCsel 2,1-4), és azóta is itt van. Erre garancia az, hogy Jézus azt mondta, hogy veletek leszek minden napon a világ végezetéig, valamint az, hogy a Szent Szellem is nálunk lakik és bennünk marad örökre.


"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" (Mt 28,19-20)


"Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok. És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad. Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok. Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok. Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek." (Jn 14,15-20)


Abban, "hogy tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek", az is benne van, hogy mindazt meg kell tartani, amit Jézus parancsolt, például van olyan parancsunk is, hogy betegeket gyógyítsatok, halottakat támasszatok, démonokat űzzetek! Ezek az Isten láthatatlan Országának az indikátorai.


Eljön azonban a nap, amikor Isten Országa látható módon jön el a Földre. Ezt nevezi a Biblia teljességnek, azaz a Krisztus teljességével ékeskedő kornak. Ez lesz az Ezer Éves Királyság.

2014. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Kedves KZitus!


A Lukács 4,18-19 szerint Jézusnak az volt az üzenete a hallgatóihoz Názáretben, hogy: "Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat, Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét." Ezt pedig az Ésaiás 61,1-2-ből idézte, de kétség nélkül Önmagára vonatkoztatta és ezt ki is mondta. Meg is akarták ezért lincselni.


Ezen kívül, látható az Evangéliumokból, hogy Jézus arról volt híres a nép körében, hogy kenete van Istentől a gyógyításra, a démonok kiűzésére és mindenféle csodatételre. Ha ő ezt nem hirdette volna a názáreti zsinagógában hirdetett üzenethez hasonlóan, akkor hogyan terjedhetett volna el a híre a nép között? A názáretiek biztos, hogy nem terjesztették el. Ez van leírva:

"És bejárá Jézus az egész Galileát, tanítva azok zsinagógáiban, és hirdetve az Isten országának evangyéliomát, és gyógyítva a nép között minden betegséget és minden erőtlenséget. És elterjede az ő híre egész Siriában: és hozzávivék mindazokat, akik rosszul valának, a különféle betegségekben és kínokban sínlődőket, ördöngösöket, holdkórosokat és gutaütötteket; és meggyógyítja vala őket." (Mt 4,23-24)


Vagyis az Evangélium üzenete itt is össze van kapcsolva a betegek gyógyításával és a démonok kiűzésével. Amikor Keresztelő János tanítványai megkérdezték Jézustól János nevében, hogy Ő-e a Messiás, akkor egy prófécia szavaival válaszolt: "És felelvén Jézus, monda nékik: Elmenvén mondjátok meg Jánosnak, amiket láttatok és hallottatok: hogy a vakok szemeik világát veszik, a sánták járnak, a poklosok megtisztulnak, a siketek hallanak, a halottak feltámadnak, a szegényeknek az evangyéliom prédikáltatik." (Lk 7,22) Szerintem itt az Ésaiás 35-re utalt, ami egyértelműen az Isten Országának eljövetelére vonatkozik: "Mondjátok a remegő szívűeknek: legyetek erősek, ne féljetek! Ímé, Istenetek bosszúra jő, az Isten, aki megfizet, Ő jő, és megszabadít titeket! Akkor a vakok szemei megnyílnak, és a süketek fülei megnyittatnak, Akkor ugrándoz, mint szarvas a sánta, és ujjong a néma nyelve, mert a pusztában víz fakad, és patakok a kietlenben." (Ésa 35,4-6)


A Biblia tanúsága szerint, ahhoz, hogy a Jézuson lévő kenet gyógyítson, nem is volt szükség Jézus hozzájárulására, elég volt, ha valaki hitt ennek a kenetnek a működésében:

"És az egész sokaság igyekezik vala őt illetni: mert erő származék belőle, és mindeneket meggyógyíta." (Lk 6,19)


A vérfolyásos asszony is titokban, Jézus tudtán kívül érintette meg Őt, a kenet mégis meggyógyította a hite miatt:

"Jézus pedig monda: Illete engem valaki; mert én észrevettem, hogy erő származék ki tőlem." (Lk 8,46)

Sokan mások is megérintették akkor Jézust, de csak ez az egy asszony érintette meg Őt hittel, és mivel Isten Szelleme intelligens személy, megkülönböztette a vérfolyásos asszony érintését a tömeg taszigáló, lökdösődő érintéseitől, és meggyógyította őt.


A hittel kapcsolatban pedig egyértelműen beszél a Biblia: "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által" (Rm 10,17) A szövegkörnyezet is nyilvánvalóvá teszi, hogy a hit az igehirdetésből, prédikációból származik. Vagyis, ha a Jézusban működő Szent Szellem kenetében hittek az emberek, akkor Ő ezt nyíltan hirdette is. Mit is mondott a vérfolyásos asszony? "Ha csak a ruháit illethetem is, meggyógyulok." Vagyis hitt Jézusban, és ezt ki is mondta. Azután meglett neki, amit mondott.(Mk 11,23-24)


Összegezve, ahhoz, hogy higgyenek Jézusban, mint gyógyítóban, ahhoz valakinek hirdetnie kellett azt, hogy Jézusnak kenete van Istentől a gyógyításra. Ki volt ez a személy, ha nem Jézus, akiről rendszeresen írja a Biblia, hogy hirdette az Evangéliumot? Lehetett János is, még azelőtt, hogy börtönbe zárták, ezt azonban nem lehet a Biblia alapján megerősíteni, ráadásul nem csupán János tanítványai hittek Jézusban, hanem mindenhol hittek Benne, ahol megjelent. Pedig régen nem mondta be a rádió, sem a The Jerusalem Post nem írta meg Jézusról a híreket. Akkor még szájról szájra terjedtek a hírek, a legegyszerűbb módja pedig annak, hogy mindig higgyenek Benne ott, ahol megjelent, ha Ő Maga hirdette Magáról, hogy gyógyító és szabadító kenetet kapott Istentől. A hit, amely jelen volt az emberek szívében, tanúskodik arról, hogy a hír is kiment Jézus felől. Ezért én biztos vagyok abban, hogy az Evangéliumot Jézus így hirdette, de mellette a jövőről is prófétált és tanította a tanítványait.

2014. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!