Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha Japánban az emberek nehezen...

Ha Japánban az emberek nehezen létesítenek szexuális kapcsolatot, hogyan lehet hogy annyian vannak?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés, de ez mindig érdekelt. Biztos mindenki hallott már erről, hogy Japánban nem mennek úgy a dolgok ahogy kellenek és az emberek nem tudnak maguknak párt találni stb. de akkor hogyan lehet, hogy mégis olyan sokan vannak?

2016. febr. 12. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy ez régen is így volt?
2016. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ELőször is, fogadj el tőlem egy tanácsot: ne kezelj tényként egy információt, amit egy helyen olvastál. Nézz utána, és ha alá tudod támasztani az elméletet, elhiheted.


Na már most, az igaz, hogy Japánban jóval szigorúbb kb minden, ami a társadalmi élethez kapcsolódik, de ki mondta, hogy ez kizárja a szexuális kapcsolatot létesítését? Most komolyan, Japán tele van lovehotelekkel, amiknek a lényege az, hogy szobát igényelhetsz ott egy éjszakai afférra. Ebbe a társadalmi élet szabályai kb annyira szólnak bele, hogy nem dumálnak a tevékenységről nyílvánosan (vagy akár sehogy).

2016. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ahogy az első mondta: ez nem volt mindig így. Csak az utóbbi időben csökkent ennyire a házasodási kedv.


Másodszor: a szexhez való kedv Japánban nem feltétlenül függ össze a családalapítással.


Ott családot alapítani és folytatni a család nevét egyike a legalapvetőbb kötelességeknek, és mint tudjuk, a japánok eléggé kötelesség-tudatosak.


Ha egy felnőtt gyereknek nehezen akaródzik a társkeresés, vagy csak hidegen hagyja és /vagy nincs ideje rá, olyankor sok szülő rendesen rágja a gyerek fülét, ha kell, társközvetítő irodához fordulnak, és elzavarják a gyereküket randira.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a legtöbb pár így jön össze, de teljesen bevett ez is, míg mondjuk M.o-on nem jellemző ez.


Sok olyan házaspár van Japánban, akik nem általunk ismert klasszikus szerelem miatt vannak együtt, csak kötelességből; csinálnak egy-két gyereket, ezzel letudva a szerepüket, aztán meg úgyis ritkán találkoznak, mert az apuka egyfolytában dolgozik.


Ez persze megint csak nem igaz mindenkire.

De éltem Japánban egy ideig, és sok japán fiatallal beszélgettem, többeknek éltek a szülei ilyen hideg, kötelesség szerű kapcsolatban, és volt egy fiatal lány, aki mondta, hogy ő tud olyanról, mikor felnőve két gyerekkori barát összeáll, hogy csináljanak pár gyereket (persze házasságon belül), de nem szerelemből teszik ezt, csak kötelességből.


Na én most nem tudom, ebből mennyi igaz, de azért elmeséltem, amit nekem japánok meséltek.

2016. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazatok van, jobban utána kéne nézni a dolgoknak. Köszi :)
2016. febr. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!