Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi a határ, ha...

Szerintetek mi a határ, ha mindkét fél úgy gondolja, h a házasságig nem létesítenek nemi kapcsolatot?

Figyelt kérdés
mi az ami még belefér, és mi lenne az, amit nem tennél meg, mert úgy érzed ellenkezik Isten akaratával, hogy házasság előtt ilyet tégy
2011. júl. 3. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A Biblia fogalmai szerint hazassag = lefekudni valakivel.

Nem tudsz hazassag elott nemi kapcsolatot letesiteni, mert maga a nemi kapcsolat a hazassag.:)

A szex temakorben pont ma ejjel veseztuk ki.:)

2011. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és szerinted magán az aktuson kívül minden más belefér?
2011. júl. 3. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez élesen nem valaszthato szet. Es bunnek is tartom az ilyen elhatarozast. Keresd meg azt a topicot!
2011. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el Paul Washer tanítását az együttjárásról!


[link]

2011. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OFF:

1. - nek: Bocsi, nem kötözködni akarok, de igazán belinkelhetted volna, semeddig nem tart. Így nem lehet tudni, mire gondolsz pontosan: "szex témakör" + keresse ki a kérdező azt a topicot, cím nélkül...


Lehet, hogy én vagyok túl naiv, de a Szerelem, szex kategóriára gondoltam... Kíváncsi voltam, vajon miket ajánlgatsz, meg mások véleményére is, ezért megpróbáltam keresni.

10 oldalnyi címet olvastam el a fentihez hasonló kérdés után kutatva. Eredmény semmi, viszont döbbenet a köbön.


Több dolgot is megállapítottam:

1. Ekkora kérdésözön még a Politikában sincs, nagyon sok fiatal ír / olvas ott. (A 10. oldalon még csak a tegnapelőtti kérdések voltak.)

Ez önmagában nem lenne baj, de...


2. A kérdések kb. vagy kevesebb, mint 10 %-a szól szerelemről, a többi 90 %-a (vagy több)szexről.

Ez sem lenne még olyan nagy baj, de...


3. A kérdések tárgyából és egyéb jellemzőikből az látszik, hogy ezek a fiatalok kb. úgy állnak ehhez a témához, mintha a szex teljesen normális lenne az ő korukban, méghozzá annak minden perverziójával együtt. Tisztelet a kivételnek, aki tényleg olyanokat kérdez, amiket jó esetben az anyukájától kellene, de valamilyen okból ez elmaradt.


Erről a Példabeszédek parázna asszonya jut eszembe, aki "eszik, azután megtörli a száját, és azt mondja: nem cselekedtem semmi gonoszt."


És ezeknek a gyerekeknek / fiataloknak ez az ÉLET? És a (bármilyen) vallás ellen hepciáskodó emberek azt hiszik, hogy a vallás a fő ellenség, mert megfosztja az embert ezektől a perverzióktól? Nem látják, hogy állati szintre süllyednek, vagy még az alá? Hiszen az állatok egy része is hűséges a párjához...


Szóval, kedves első, bocsáss meg a kifakadásért, de mindettől megkímélhettem volna magam, ha beszúrod azt a linket. :-((((


ON:

Kedves Kérdező! Nemsoká írok rendes választ is, de most csak azt tudom mondani, hogy a határ ott van, hogy a két fél sem együtt, sem külön nem olvassa el a szex kategória kérdéseinek még a címeit sem. :-)

És ha jót akartok magatoknak, akkor házasság után sem. :-)

2011. júl. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg szerintem az első erre a kérdésre gondolt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Szerintem nézd át, nem hiszem, hogy a benne foglaltakon kívül sok újat fogsz hallani.


Én közben találtam néhány nagyon jó anyagot, ezeket felrakom abba a kérdésbe.

2011. júl. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem az a határ, hogy ez egyáltalán az eszetekbe jutott.
2012. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"és szerinted magán az aktuson kívül minden más belefér?2


Én szex alatt nem az aktust értem, még csak nem is a testi tevékenységeket, hanem az egész misztériumot.

2012. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!