Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki kultúráltan étkezik, hogy...

Aki kultúráltan étkezik, hogy viseli, ha a vendégek beleesznek a tálba a nyálas kanalukkal, kézzel belenyúlnak stb?

Figyelt kérdés

Rokon családról van szó, meghívtuk őket szülinapra. Szülők a nyálas kanalukkal, villájukkal belenyúlnak a leveses tálba, salátás tálba, gyerekek pedig kézzel mindenbe (amit persze meg se mostak előtte), szülők ezt jóváhagyják.

Nekem ez felfoghatatlan faragatlanság, egyszerűen rosszul vagyok ettől. Én úgy nőttem fel, hogy természetes volt, hogy nem nyúlunk bele saját eszközzel vagy kézzel a közösbe, nem is volt téma. Náluk meg ez megy ohne zsenír, én szóltam rá a gyerekre, hogy ne csinálja, olyan kínos. Szülők ugye nem szólnak, náluk ez a norma.

Engem ez kikészít, olyan gusztustalan, olyan visszataszító...

Egyszerűen tanácstalan vagyok és nagyon feszült... Párom családja, neki sem merem szóba hozni. Napok óta mintha ez éket vert volna közénk...



#családi kapcsolat #párkapcsolat #étkezési kultúra
2016. febr. 16. 17:44
 1/5 anonim válasza:
100%

Hát... Én is ilyen vagyok, mint te. Volt egy exem, ő evett így kb, de az a baj, hogy aki így nő fel, annak nem lesz undorító, hiába mondasz bármit.


Mivel csak pár napra mentek, ha jól értem próbáld meg elviselni. Ha ketten jól elvagytok, legközelebb ne hívd meg őket, vagy csak egyetlen étkezésre. És ne szedj kétszer. Jobbat nem tudok.

2016. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem rossz kategória, mert a párkapcsolatot terheli meg, hiszen a párom családjáról van szó...


Második: igen, nem szedek kétszer :) Feszengek végig, olyan rossz. Csak egy étkezésre jöttek, mindig csak annyit töltünk együtt.

2016. febr. 16. 17:54
 3/5 anonim válasza:
100%

Én szólnék finoman, hogy "ne haragudj, itt a szedőkanál, használd ezt". Ha erre az a válasz, hogy ugyan már, jó az övé is, akkor mondanám, hogy oké, de én azt szeretném, ha nem a sajátjával nyúlna bele. Ha erre hőbörögnek, akkor simán mondanám, hogy én házam, én szabályaim. El fognak könyvelni sznob libának, de én ezt leszarnám :)

29N

2016. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
32%
Tisztára mint Adrian Monk. Egyébként én is finnyás vagyok e téren. :D Sosem csipáztam, amikor régebben a szüleim, a barátnőim belekóstoltak a fagyimba, a joghurtomba, vagy bármibe.
2016. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

"Nem rossz kategória, mert a párkapcsolatot terheli meg, hiszen a párom családjáról van szó... "


De igen. Alapvetően szinte minden valami párkapcsolatot terhel meg.

2016. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!