Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell viselkedni egy...

PicúrHógolyó kérdése:

Hogyan kell viselkedni egy temetésen?

Figyelt kérdés

Holnap lesz nagymamámnak a temetése, és nem tudom, mit csinálnak egy temetésen. Hogyan viselkednek, mit mondanak embertársaiknak, hogyan vigasztalnak...

Gyerekkorom óta nem voltam temetésen, és az akkoriakra meg nem emlékszem, csak annyi van meg, hogy mindenki sírt, de semmi részletesebb. :(



2016. márc. 4. 22:37
1 2
 1/11 Egyenes út válasza:
83%

Az egyik haverom temetésén voltam éppen,és az ipse iszákos volt szegény,alkoholista..Én meg,még nyitva volt a koporsó gyors beraktam a koporsó mellé egy kis üveg pálinkát.


Igaz tôrténet alapján!

Üdv!

2016. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És ezt csináltam: álltam, és néztem ki a fejemből. Tulajdonképpen semmit sem "kell" csinálnod.
2016. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De én családtag vagyok. Anyukám, és a nénikéim nagyon ki lesznek borúlva, őket hogyan vigasztaljam? És kell én részvételjek valakinek?
2016. márc. 4. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3


Én magam vigasztalásban nem vagyok jó, így nem tudom, hogy hogyan is kellene tenned.

Részvétet nem kell nyilvánítanod, azt inkább neked fognak a rokonok.

2016. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2. ír, kb. semmit nem kell csinálnod, mész és szépen, illedelmesen állsz. Én sírni is szoktam. Eddig 2 temetésen voltam, nagyanya és édesanya, elég komoly kapcsolat ahhoz, hogy még én is sírjak. Engem igazából kicsit sem érdekelt még az sem, hogy mit illik, a saját világomban voltam (de persze nem csináltam semmi vészeset).

Szerintem nem lehet vigasztalni, ez nem így működik.

2016. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#1 Nagymamám is szerette az alkoholt. :) Akkor csempésszek be italt a koporsóba? Rettegek közel menni ahhoz. Nem a koporsó miatt, hanem aki benne van. Nm szeretném úgy látni, úgy akarok rá emlékezni, ahogy utoljára láttam, élve. :(
2016. márc. 4. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kell senkinek, a családotoknak fognak a temetés végén részvétet kívánni.

Nem tudom, hogy milyen temetése lesz, az én nagyszüleimnél úgy volt, hogy mindketten hamvasztva lettek. A ravatalnál állt a szűk családi kör, kint a többi résztvevő. Ha elindul a gyászmenet, te az anyukád mellett menj. Karolj belé, támogasd őt.

2016. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

NEM kell VISELKEDNED (nem ordítok, csak semmi kiemelés nem működik itt.)

Tedd azt, ami szívből jön. Ennyi az egész tudnivaló.

2016. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. márc. 4. 23:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell tenned semmit, legfeljebb fogadni a részvétnyilvánításokat, esetleg legyél figyelmesebb az érintett szülőddel. Vigasztalni nem kell, hadd élje ki a gyászt.


Részvétem.

2016. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!