Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátom temetésén mik lennének...

Barátom temetésén mik lennének az illemszabályok?

Figyelt kérdés

Nemrég elhunyt egy gyerekkori barátom és a családja keresett fel engem telefonon, hogy meghívnak a temetésére. Soha nem találkoztam még egyik családtagjával sem.


Mit kéne mondanom a temetésen és mikor?

Gondolok én arra, hogy: Részvétemet nyílvánítom, esetleg kezet fogok az édesapjával. A koszorút mikor kell a sírjára tennem. 22 éves vagyok, szinte gyerek, nem voltam még temetésen kérem segítsetek!


2015. márc. 3. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A koszorút előre szokták odaküldeni, és majd a sírásók megfelelő helyre teszik. Elég egy részvétnyilvánítás.
2015. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell koszorút vinned, elég egy nagyobb csokor is.

Ha a virágüzletben rendeled meg, akkor ők ki is viszik a temetőbe. Ha nem, akkor a sírra teszed.

Ma már a legtöbb helyen nincs részvétnyilvánítás, tehát nem kell oda menned a gyászoló családtagokhoz.

2015. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

na szóval:

- koszorú vagy virág: kiviszi ugyan a virágos ha kéred, de nem tudom helyben vagy-e, tehát ha magaddal kell vinned, akkor a ravatalhoz érkezel a búcsúztatásra, ott vagy magad lerakod a többi közé, vagy ott állnak a temetkezési vállalkozó emberei, és el is veszik tőled, és helyre rakják

- leszokóban vagyunk a részvétnyilvánításról (tehát semmi dolgod, csak megvárod a hantolást aztán szépen elosonsz ahogy a rutinosak elindulnak haza)

- viszont telefonon meghívtak, tehát lehet, hogy számítanak rád a "toron", és ennek megtalálják a módját, hogy ott meg is hívjanak, megemlítsék neked, hogy hova menjél temetés után

- ha van részvétnyilvánítás, akkor beállsz a sorba és szépen pacsizol a közvetlen családtagokkal és "részvétem" ... egyébként ez a legnagyobb baromság véleményem szerint, mert olyan üres közhely, hogy ihajj (ja, és lehet, hogy akkor hívnak a torra, már ha lesz)

2015. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Torra nem tervezem a menetelt, nem szeretnék vadidegenek között lenni. Köszönöm a válaszokat
2015. márc. 3. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha meghívnának torra, akkor azért illik elmenni, de ha nem ismersz senkit, akkor nem hiszem, hogy ennek a veszélye fennáll.
2015. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!