Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nektek milyen tapasztalatotok...

Nektek milyen tapasztalatotok alakult ki az osztrákokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most morfondírozok azon, hogy kimenjek-e fél évre Bécsbe Erasmusra, de nekem fontos a tanulás mellett az is, hogy kint milyen a közösség. A másik lehetőség Varsó lenne.

2016. ápr. 7. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évig voltam cserediák Bécsben. Számomra az osztrákoknál a legszembetűnőbb az volt, hogy baromi konzervatívak (még a magyarokhoz képest is, ami nagy dolog!).


Még az egyetemista fiatalok is kb. úgy viszonyultak az olyan témákhoz, mint a szex, a párkapcsolatok, stb, mint dédnagyanyámék (már, ha egyáltalán hajlandóak voltak erről beszélni, mert sokuk, mint egy 10 éves kislány, csak irulva-pirulva lerázta a témát valamivel). Szóval ott voltam 20-25 éves fiatalok között, akiknek majdnem a fele szűz volt. A fiúk és a lányok úgy viszonyultak egymáshoz, mit mi utoljára általános negyedikben: külön asztaloknál ültek ebédkor, külön járkáltak mindenhova, ritkán érintkezett akárcsak verbálisan is a két nem. Az öltözködésük visszafogott, sőt, főleg a lányoknál kifejezetten a flórkorba hajló volt. Aki mondjuk alter módon öltözködött vagy nagyon extrém frizurát vagy piercinget hordott, azt elég nyíltan lenézték, "züllöttnek" tartották ahhoz, hogy velük barátkozzon. Volt olyan is, hogy az egyik csaj azt mondta, hogy neki már a szülei kiszemelték a hozzávaló "kellően művelt és megfelelő rangbeli" fiút és neki akarja adni a szüzességét... na ez volt az a pont, ahol majdnem katatóniába zuhantam. A "buli" az náluk egy ismeretlen fogalom, max. néha leülnek meginni egy-egy korsó sört, amitől még éppen nem rúgnak be, viszont sokat túráznak, bicajoznak, és nagyon fontos még náluk a zene szeretete (szinte mindegyik fiatal tudott legalább egy hangszeren játszani, és a komoly zenei tudásuk is a toppon van). Vallásosak, és ezt gyakorolják is. Az egyetemen belül nagyon sok gyülekezet volt, és majdnem minden diák tagja volt valamelyiknek.


Aztán... Ha megtudják, hogy magyar vagy, akkor jellemző náluk egyfajta távolságtartó fintorgás, amit igyekeznek a karót nyelt jólneveltségükkel elrejteni, de valószínűleg egy centet se bíznának rád.


Az ízeket nem ismerek. Szörnyen egyhangúak a kajáik. Ugyanazt a faforgács ízű húst és fűszerezetlen krumplit ettem adták állandóan, csak más-más elnevezéssel. Ha valami normális ételt akartam enni, akkor kénytelen voltam felkeresni egy kínait vagy a kebabost, mert a helyi specialitások irtó egysíkúak.


A legnagyobb pozitívum velük kapcsolatban, hogy tiszták és precízek. Szerintem egy kezemen meg tudnám mutatni egy csikket vagy flakont láttam a földön a városban fél év alatt.


Ezek mellett kultúrsznobok. Ha nem tudod Mozart összes gyerekének a nevét, akkor egy kültelki suttyó vagy a szemükben.


Summázva: az az magyar képzet Ausztriával kapcsolatban, ami főleg a szocializmus idején volt jellemző, hogy "ott aztán mekkora szabadság van, és Hans minden héten kokainos orgiákban csapja szét magát" nem igaz, legfeljebb a külsőségekben. Tehát senki nem tiltja meg neked, hogy rasta hajad legyen, és minden nap mással kufircolj, de ezzel jószerivel vívhatod ki ott a többségi, szörnyen konzervatív társadalom nem tetszését. Mi magyarok jóval liberálisabbak vagyunk az osztrákoknál.

2016. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Bécsben dolgozok, Varsót nem ismerem, de így látatlanban inkább az utóbbit javasolnám, mert bár nekem nem annyira durvák a tapasztalataim mint az előzőnek, azért az alapvetően igaz hogy "poroszosabbak" itt mint amihez hozzá vagyunk szokva.
2016. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor az előzőek szerint is, Bécs az jó hely.


Bár az ízekkel kapcsolatban, szerintem vannak jó cukrászdáik, nem?

2016. máj. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!