Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem tanítják meg a...

Miért nem tanítják meg a diákokat általános iskolában térképről tájékozódni, ez nem az alap műveltség része?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy hogyan tud eljutni A pontból B be mondjuk Budapesten, vagy egyik városból a másikba, vagy hogyan talál meg a térképen egy olyan helyiséget amit nem tud, hogy hol van.
2016. ápr. 21. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Megtanítják, de a gyakorlatot akkor sajátítanák el, ha önállósodgatnának. A szülők viszont hülyék és nem engedik a gyereket egyedül sehová. Mire mehetnek addigra elfelejtik rég, hogyan is tanulták anno.
2016. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem hinném, hogy hülyék a szülők azért, mert nem engedik egyedül a gyereket. Főleg nagyobb városban...

Én pl. 22 vagyok, de félve megyek egyedül a városba és nem azért, mert nem tudok eljutni esetleg A-ből B-be, hanem mert szörnyű alakokkal találkozom minden 5. méternél. Alkoholista, tolvaj, szatír (igen... sajnos sokszor számolnak be ilyen esetekről), zaklató hajléktalan, kóbor kutya, stb.

A régi időkben, még kb 30-40 évvel ezelőtt simán elmehettek a gyerekek. De azóta veszélyesebb lett a világ.

Az iskolákban pedig sajnos rengeteg haszontalan dolgot tanítanak és nagyon kevés praktikus és hasznos dolgot, amit majd az iskolából kikerülve alkalmazhat is. Kitárul a világ az iskola után és az ijesztő tud lenni, amikor rájössz, mennyi mindenről gőzöd se nincsen, mert senki nem mondta hogyan kellene. De legalább tudsz ábrázolni egy harmadfokú függvényt, milyen jó!

2016. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amikor én jártam iskolába akkor még nem volt GPS meg mobiltelefon, de nekünk sem tanították. Olyan adatokat kellett tanulni, hogy melyik városban milyen ipar van, mekkora a népessége és ehhez hasonló statisztikákat. Használható tudást nem kaptunk.
2016. ápr. 22. 00:05
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Kapaszkodj meg, rohadtul tanítják.


Térképhasználat emberi szinten: lődd be az égtájakat aztán nézz rá a térképre és csók.


"vagy hogyan talál meg a térképen egy olyan helyiséget amit nem tud, hogy hol van."


Ezt is tanítják, mondjuk aki erre magától nem jön rá...


Mondjuk aki a mai világban képes Budapesten egy kis turistatérképpel tájékozódni, annak úgy kell.

2016. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező. A "helyiség" az egy szoba a házban... amire te gondolsz, az a "helység". Őrizzük nyelvünk értékeit, ameddig lehet.

Egyébként elég gáz, hogy nem tanítják. Én földrajz helyett tereptant taníttatnék.

www.pentelete.eoldal.hu/file/77/tereptani_ismeretek.pdf

2016. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Még egyszer mondom: tanítják általános iskolában IS.
2016. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy tanítják, úgy érzem nem csak nekem maradt ki az életemből hanem másnak is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most nem tudok térképről tájékozódni, hanem azt, hogy értelmes használható dolgokat is lehetne tanítani, nem csak olyan adatokat amik mondjuk tíz évvel ezelőtt is már elavultnak számítottak.
2016. ápr. 22. 01:06
 8/15 anonim válasza:
37%
Nekem nem tanították, de mindig eligazodtam egy térképen. Nekem az a meglepő, hogy valakinek ezt tanítani kell.
2016. ápr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

"Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most nem tudok térképről tájékozódni, hanem azt, hogy értelmes használható dolgokat is lehetne tanítani, nem csak olyan adatokat amik mondjuk tíz évvel ezelőtt is már elavultnak számítottak."


Miért szerinted mit kéne tanítani ÁLTALÁNOS iskolában az alapműveltségen kívül ami hasznos? Sakkbábút esztergálni meg betont keverni?

Rengeteg dolog van, amiről diák koromban azt hittem, hogy soha a büdös életbe nem lesz haszna, aztán pont a héten kezdtem szívni a fogamat, hogy miért nem figyeltem jobban középiskolában meg egyetemen, amikor a gráfokról volt szó, mert most rohadt jól jönne... Pedig aztán azokról tényleg azt hittem, hogy soha nem lesz hasznomra.

2016. ápr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 elwera ***** válasza:
0%
Nekem ezt nem kellett tanítani, mentem sokat buszozni, várost nézni, biciklizni, csavarogni és betanultam a fél várost. Nyáron anyám befizetett nyaralni, egyedül mentem le vonattal vidékre ide-oda-amoda, és vissza is jöttem. Volt olyan h rossz vonatra szálltam, pénz és telefon nélkül, de a kaller rendes volt, vissza tudtam menni a következő vonattal 10 évesen is.
2016. ápr. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!