Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van olyan PCOS-es, aki szed...

Van olyan PCOS-es, aki szed vagy szedett fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék! PCOS-em van, inzulinrezisztencia vizsgálatra még nem mentem. A nőgyógyászom rá akar beszélni, hogy szedjek, de én félek a mellék/utóhatásaitól...

2016. ápr. 28. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokan vannak, akiket évekig azzal "kezelnek". A szerencsésebbje később hozzáértő orvoshoz kerül.
2016. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én orvosom nem a PCOS-t akarja kezelni vele, szimplán azért akarja, mert személy szerint ő nem bízik az óvszerben annyira. Ezért szeretnék olyan személyt, személyeket találni, akik így is szednek vagy szedtek tablettát, hogy okozott e valami rosszat, esetleg miután abbahagyta, vagy ha voltak jó dolgok tőle, akkor mik azok.
2016. ápr. 28. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy neked és a partnerednek mi a jó fogamzásgátlási módszer, azt kettőtöknek kell eldöntenetek. Az orvos természetes, hogy a hormontablettát fogja ajánlani, hisz ez esetben évente többször vissza kell hozzá menned, amikor is nála hagysz egy valag pénzt.
2016. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ebben van igazság, viszont így is kell évente többször járnom hozzá, sajnos. Nekünk alapvetően nincs bajunk az óvszerrel, csak azért csábító a tabletta, mert azon kívül, hogy egyszerűbb vele, helyre teszi a pattanásos bőröm, illetve a túlzott szőrnövekedést. Csak vajon ezek megérik e azt, hogy mesterségesen vigyek be hormont? Ezért vacilálok
2016. ápr. 28. 15:59
 5/7 Zsutyi válasza:
Én is PCOS vagyok!3 hónapig szedtem fogamzásgátlót.10 kg feljött és még jobban felborította a hormonjaimat!Ja és nem használ a szőrnövekedésre!
2016. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt megkérdezhetem, hogy egyébként előtte milyen alkatod volt? Illetve alapból is könnyen hízó típus vagy? Mit értesz az alatt, hogy még jobban össze zavarta a hormonjaidat?
2016. ápr. 29. 18:35
 7/7 Nettke válasza:

Szia.

Énis Pcos vagyok

Reziát szedtem fogamzásgátlónak

Már lassan 1 éve abbahagytam mert babat akarok.

De sajnos még nem jott ossze.

Az orvos most gyogyszerrel probál segiteni.

30/L

2016. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!