Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 18 évesen írt fel az orvosom...

18 évesen írt fel az orvosom fogamzásgátlót, most néztem át az akkori orvosi papírjaimat. Nem voltak domináns tüszőim az egyik petefészekben, a másikban vagy hatalmas ciszta volt, vagy sok kicsi? PCOS?

Figyelt kérdés

Pco-s lennék? A legtöbb leleten ez áll vagy hasonló: Bo.ov: 22*15 mm, állományában csak néhány apróbb foll. kezdemény, dom. foll. nem látható. Jo.ov. igen enyhén Pcos jell. Dom.foll itt sem látható.

Műtöttek rossz rákszűrés miatt ennyi idősen ezért 3 havonta sőt volt hogy még sűrűbben ultrahangozott a dokim és minden papíromra hasonló lelet került. Most babát szeretnénk, egy másik orvoshoz járok aki csak kézi vizsgálattal vizsgált meg, azt mondta nem látja akadályát a teherbeesésnek, viszont nem ultrahangozott meg. Most aggódom... Lehet, hogy nincs is peteérésem? A leletek még a fogamzásgátló szedése előtt készültek. Akkor emlékeim szerint azt mondta az orvos, hogy azért kell szednem, hogy ne alakuljon ki több cisztám...



2015. okt. 16. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen. Főleg a leletek és az indoklás miatt azt gondolom, igen, PCOS vagy. Akkor (és sajnos most is) gyakran "kezelik" fogamzásgátlóval ezt, pedig ennek semmi köze hozzá.


www.pcos.hu


Jó orvosok: mensmentis.hu

2015. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most nézem hogy a diagnózisnál még endometriózis is szerepel kérdőjelesen... :( én már nagyon el keseredtem
2015. okt. 16. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
A helyedben nem itt kérdezösködnék, hanem elmennék egy normális orvoshoz.
2015. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Tapintás alapján azt mondani, hogy "nem látja akadályát" elég merész. Sajnálom. Eddig nem a megfelelő orvosoknál jártál. Keresned kéne egy olyat, aki tényleg törődik veled, nem csak nagyjából "letud".


Nem kell elkeseredni, de sajnos a saját kezünkbe kell venni az irányítást és utána kell menni. Az orvosok jó része nem foglalkozik ezzel, míg 2-3 vetélésen nem vagy túl, vagy egy éve nem jön a baba.


Ha nem akarsz magánba menni (bár a mensmentis iszonyú jó hely!), akkor se nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológiára első sorban!

2015. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Facebook-on van egy PCOS/IR hitelesen csoport, ott minden információt megtalálsz egy helyen és több ezer sorstársat, akik már megjárták ezt az utat. Nagyon sokat lehet tőlük is tanulni!
2015. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
már van időpontom, kértem jövőhétre. Azt nem tudjátok véletlenül hogy mi a normális Tsh érték ha babát szeretnénk?
2015. okt. 16. 12:38
 7/10 anonim ***** válasza:
1 alatt mondják jónak. Nekem 1,26 volt, az is jónak számít. Ennek ellenére alúlműködéssel kezelnek mert a T3 és T4 is alacsony volt és produkáltam is szépen a tüneteket.
2015. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ma 11:33

A faces csopiba be tud lépni vagy mi kell meghívjuk? :D

Mert tudom hogy a diétás titkosítva lett.

2015. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtam hogy a diétás titkos már. (Miért o.O ?)

Eddig mèg akit hívtam be tudott lépni ebbe a csoportba.

Túl sokan lettünk, azért van ez?

Kár lenne, mert nagyon sokat lehet tanulni belőle.

2015. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az biztos! Ezekből a csoportokból tanultam MINDENT!!

Ezek nélkül a béka s..ge alatt lennék még mindig.

2015. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!