Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek egy 18éves ballagó...

Szerintetek egy 18éves ballagó lánynak mit vegyek? Mit illik ilyenkor venni? Egy nagyobb drágább dolgot, vagy inkább több kisebb ajándékot?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire vagytok közeli kapcsolatban

Távolinak elég virág, közelebbinek mondjuk könyv...

2010. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem egy csokor virágot. Lehet már ilyen plüssfigurás "csokrot" is kapni, de ezt már te tudod, hogy melyiknek örülne jobban. De a ballagásnál nem kell nagyban gondolkozni, egy plüssállatka is megteszi. Szerintem nem az a fontos, hogy mit viszel, hanem, hogy részt veszel.Az ajándék jelképes :)
2010. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a 18 éves ballagó lány a barátnőd, akkor szerintem egy ezüstlánc esetleg egy szív medállal jó ajándék. Vagy medál nélkül. Én is azt kaptam tavaly a barátomtól.
2010. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én idén ballagok, senkitől se kérek ajándékot, csak pénzt, mert nyaralásra gyűjtök.

Szerintem kérdezd meg a szülőket, hogy szerintük minek örülne a lány, vagy tett-e említést, hogy mit szeretne

2010. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen kapcsolatban vagytok egymással és az illető mit szeret. Nyilván a közelebbi ismerősnek drágábbat, a távolabbinak egy virág és egy bonbon is elegendő. Én ilyeneket tudnék elképzelni.

- virág

- bonbon

- plüss állat (virágformában, vagy csak úgy)

- parfüm

- cserepes virág

- könyv

- mozijegy / színházjegy (különleges előadásra vagy olyanra, amit régóta meg szeretne nézni)

- beíratni valamilyen tanfolyamra vagy táborba (sport, lovas, nyelvi, kézműves, cukrász stb.)

- egy kirándulás (pl: Gödöllő - ahol, ha utána kérdezel, be lehet öltözni Sissy korabeli ruhákba. Ha érdekli az ilyesmi, de előre le kell szervezni, utána kell érdeklődni, hogy van-e ilyen. Vagy a budai várba, terror múzeum, szépművészeti)

- állatkert/vidámpark nap

- közös túra vagy nyaralás(pl: körbebicajozni a Balatont, Tihany, Siófok, Pécs, Debrecen, Szeged, Eger, Kecskemét)

- kerékpár

- ékszer (óra, lánc, medál)

- könyv/cd vásárlási utalvány

- CD a kedvenc előadójától

- örök naptár (közös képekkel)

- gravírozott toll

- váza/bonbon tartó/kínálótál (ha szereti az ilyesmit)

- Kreatív hobbi készlet (pl: karckészlet - ha szereti az ilyen jellegű tevékenységet)

- bizsu lánc, karkötő, fülbevaló

- képkeret egy közös képpel

- táska

- bőr tolltartó vagy pénztárca

- pénz ( de ilyenkor legyen egy kis kártya, amire ráírod, hogy mire szántad. Ha gyűjt valamire, pl: bicajra vagy nyaralásra, akkor ráírhatod a pénz melletti kis kártyára, hogy: "Gratulálunk! Nyereménye egy bicikli pumpa/kilométer óra/nyereg/első bicikli kerék stb. vagy egy buszjegy/repülőjegy/belépőjegy ide és ide.")

- fényképezőgép

- mp3/mp4

- pendrive


Ennyi jutott eszembe! Lehet, hogy van, ami túl sokba kerül, de nem tudtam, hogy mennyit szánsz rá.

2010. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!