Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » MIÉÉÉEEEEEERT? Kérdésed tul...

MIÉÉÉEEEEEERT? Kérdésed tul rovid, magyarazatod hosszu

Figyelt kérdés
Miért undorito, gusztustalan, troger, bunko, gyomorforgato dolog a ragozas? A rágózás, nem az orrtúrás, meg a köpködés! Vannak itt olyan emberek akik igy gondoljak? Ti kajakra elhanyatok magatokat hogyha veletek szemben ragozok? Bocs, de nem ertem... Nem kötözködni szeretnék, csak logikus magyarázatot, mi kivetnivaló akad benne?

2016. júl. 12. 19:59
 1/8 anonim válasza:
76%
Szerintem nincs vele semmi baj csak azt szoktak egyesek kifogasolni amikor valaki hangosan csamcsog es a torkaig lelatni az tenyleg nem tul gusztusos
2016. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Ha normálisan csinálja valaki(nem nyitott szájjal, nem csámcsog...stb. ) akkor szerintem nincs vele semmi baj. :)
2016. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Engem sem a ragozás sem a rágózás nem zavar, ellenben az orrtórás undorító, a köpködést meg tróger dolognak tartom.


A rágózásról bővebben... még hasznos is, hiszen ha iskolában/egyetemen/munkahelyen kajálunk, akkor előfordulhat, hogy igen bűzös marad a leheletünk, ellenben ezt rágózással ki lehet küszöbölni, szóval pont, hogy hasznos. Sőt nem tudom, miért tiltják az iskolákban órán a rágózást, hiszen köztudott, hogy a rágás ébren, éberen tartja az embert, én speciel mindig rágóztam hosszas egyetemi előadások közben, így sikerült elkerülnöm az elalvást.


Bővebben a ragozásról... nem undorító dolog, igaz a külföldieknek nehezebb megtanulni ezáltal a nyelvünket, illetve nekünk is olyan idegennyelvet, ami ragozó nyelv... de azért mégiscsak szebb s változatosabb a magyar, mint az angol, nemdebár?

2016. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt a reklámot, érdekes mit gondolnak egy ikerpárról ahol az egyik rágózik a másik nem

https://www.youtube.com/watch?v=15UumQOUyWk

2016. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valszokat, de pl a tanarok miert mondjak h mindhart idehanynak..? Vannak itt oregek?
2016. júl. 12. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes link a 4-es, de az életben az ember szokott mosolyogni és arcokat vágni, itt meg a nem rágózó merev pofával ül végig.
2016. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A tanároknak sem lenne bajuk azzal, hogy valaki rágózik, de az szerintem ők sem nagyon bírják nézni, hogy valaki kérődzik, csámcsog stb. Vannak tanárim akik ezt el is nézik néha. De ők sem nagyon szólnának érte, de kötelesek betartatni a szabályokat. Nekem is csak ez vele a bajom, de ha nem csinálja valaki ezt, akkor nem érdekel, hogy rágózik-e vagy sem. Én is szoktam, evés után gyakran, suliban, vagy ha fáj a fogam, akkor az mulasztja el. Tehát a rágózással semmi gond csak a kérődző, csámcsogó parasztokkal.
2016. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok... mi a fa*zért lettem lepontozva?!
2016. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!