Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás manapság, hogy...

Miért szokás manapság, hogy már jóformán mindenki mindenkivel tegeződik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sem aggastyán, sem egy totál konzervatív ember, de azért azt kissé erősnek tartom hogy a magázódás ilyen szinten tűnik el a nyelvünkből.
2016. júl. 22. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Internet világa ezt hozta el.
2016. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mifelénk nem tűnt el. Lépcsőházban szinte mindenkivel magázódunk. A hozzánk hasonlóan fiatalokkal nem.

Munkában pedig a saját munkatársaimmal tegeződöm, de egyébként másokkal, akikkel munka kapcsán kapcsolatba kerülünk magázódás van általában.

Mint ahogy ügyintézés és vásárlás során is magázás van, pl. posta, boltok. Van egy-két bolt, ahol mindig letegeznek. De sok helyen a velem egykorúak is magáznak.

Szóval szerintem egyáltalán nem tűnt el a magázódás.

2016. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Az amerikai filmekben mindenki tegeződik, mivel az angolban nincs magázódás, így a magyar szinkron készítésénél is kevésbé erőltetik magázódást. A tv-ből meg természetesen minden ráragad az emberekre.

Engem sokkal jobban idegesít, hogy angol szavakat veszünk át a nyelvünkbe, még olyan dolgokra is, amire van magyar szó.

2016. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert nem tanítanak illemtant, legfeljebb elvárják bizonyos alapvető dolgok ismeretét. Az emberek gyerekkorban nem tanulják meg, mikor és hogyan használják a hivatalos megszólítást, így ha rákényszerülnek, kényelmetlennek érzik.


Megjegyzés: a magázódás germanizmus, nem a magyar nyelvben gyökerezik.


#3:

Ez pedig hülyeség. Az angolból a tegeződés halt ki és a magázódás maradt fenn.

2016. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!