Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre kell a fekete...

Temetésre kell a fekete öltöny vagy elég a fekete ing? (Persze nyakkendővel)

Figyelt kérdés
Mert nagyon meleg van.

2016. aug. 4. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább fehér ing + fekete nyakkendő, és az is jó:)
2016. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem közvetlen családtagod, akkor szerintem ne eröltesd az öltönyt, és a feher, vagy szürke ing is tökéletes (nyakkendő nélkül is). Egy fekete nadrág és normális (fekete) cipő szerintem ilyenkor bőven elegendő.

Személyes tapasztalat, mikor szintén ilyen dilemmával es hasonló időjárási körülmények között készültem temetésre... végül senki nem viselt öltönyt emlékeim szerint, de még nyakkendőt sem, a többi résztvevőt illetően.

2016. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fekete inget nem szokás hordani.

Fekete nadrág + fehér ing

2016. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fekete ingnek semmi köze a gyászhoz, vagy a temetési viselethez/ruházathoz. A fekete ing egy olasz divatcézár divatos viselete... A temetésre fekete öltöny és fehér ing szükséges.
2016. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oooo a fene,utálom a fehér inget.

A.feketét sem divatból vettem...nem is olasz.

2016. aug. 4. 22:55
 6/6 anonim ***** válasza:

általános a sötét öltöny, fehér ing, fekete nyakkendő. a fekete nyakkendő a gyász kifejezése, akkor is elég, ha nem fekete az öltönyöd, hanem valamilyen más, sötét színű.


de szerintem, ha fekete nadrág fekete ing, nyakkendő nélköl is megfelel. színes nyakkendőt semmiképpen ne vegyél, akkor inkább ne húzz nyakkendőt.

2016. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!