Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A pizzafutárnak mennyi borrava...

A pizzafutárnak mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tétel és összegfüggő , kerekítek 1750 ről két ezerre vagy ha kerek összeg akkor 2-3 százat adok neki .
2016. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azigen. Miért szoktak ilyen sokat adni?
2016. aug. 11. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Pincérnek szoktak adni 10% max 15%-ot, amin aztán megosztoznak a kollégákkal, ahogy akarnak. De a pincér ott van folyamatosan, és ugrik, ha kérem.


A pizzafutár meg csak kiszállít, semmi extra szolgáltatást nem nyújt. A postás vagy a csomagküldő szolgálat sem kap borravalót ha hoz valamit. Ha 1750 lenne a számla, akkor 1800-ból kérnék vissza. 250 forintból én is meg tudok inni egy sört, miért adjam át ezt a lehetőséget a futárnak. :)

2016. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50-100 Ft-t szoktam neki adni. Előre kifizetem bankkártyával.
2016. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb annyit, hogy ne bajlódjon a visszajáróval. A munkáját végzi, gyakorlatilag átadja az árut, és kész: nem ő süti a pizzát, hogy azt minősítsd a borravalóval, nincs is olyan közvetlenség, mint egy pincérné, hogy a kényelmet díjazd.
2016. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
60%
A válaszom az, hogy semennyit. Ez a munkája. Azzal, hogy borravalót adsz neki, hozzájárulsz ahhoz a folyamathoz, hogy egyre kevesebb bejelentett fizetést kapjon, hiszen a főnökei tisztában vannak vele, hogy mennyi borravalót lehet összekalapozni. Ha 50-100 forint hiányzik ahhoz, hogy kerek legyen az összeg, akkor természetesen el szoktam engedni. De aki 3-400 forintos borravalókat ad, az szerintem hosszú távon hozzájárul ahhoz, hogy 80 ezerért foglalkoztassák ezeket a szerencsétleneket.
2016. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kártyával fizetek előre. 100-200 Ft-ot adok a futárnak.
2016. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bizony fukarok vagytok, Orbán haverja a Mészáros 20.000-et szokott adni !! Igaz az Magyarország új fővárosában lakik.
2016. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hannibal82 válasza:
Érdekes kérdés abból a szemszögből, hogy van, aki tud kapni borravalót a munkájáért (és van is, aki emiatt megy el azt dolgozni, amit), van, aki nem. Ki az, aki ki tud lépni a munkaköréből a Te érdekedben, ki nem. Egy ügyfélszolgálatos nem fog, egy pincér, ahogy fentebb szépen megírta anno valaki, igen. Számomra egy taxis nem igazán érdemel borravalót, mivel az már benne van az árban, nem csinálná, ha nem tudna megélni belőle. A postás egy bizalmibb kapcsolat, jön hóban-sárban a motoron, hogy megkapd, amit meg kell, télen-nyáron ugyanakkora fizetésért. Ő számomra megérdemli, pl. év végén egy gesztusként, meg hogy megjegyzi a nevedet. A pizzafutár nem fogja. Nála én is csak kerekítek. A virágos megkérdezi, kinek lesz. Jó lesz így? Ha akarsz variál rajta. Vehetnél előre kötött csokrot, akkor kevesebbet adok, de ha köttetek, többet. Ú, bő lett. Bocsi :) De én így mérlegelek.
2017. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!