Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi tanárokat hogy illik...

Egyetemi tanárokat hogy illik megszólítani?

Figyelt kérdés
Kissé elbizonytalanodtam. A Tisztelt Dr. Gipsz Jakab a megfelelő? Kell a dr.? Egyetemi oktatóknál szokás csak a vezetéknevet használni, de Magyarországon sokszor csak keresztnévvel szólítjuk meg egymást levélben (nem csak barátok között).
2016. aug. 7. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%

Én tegeztem őket, de hát ez ugye én vagyok.


Nem kell doktor, az csak az orvosnál van. Tisztelt X.

2016. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Carragher_x ***** válasza:
20%
Ez attól függ, hogy az illető, illetve a szakmája milyen szokásokat visz, illetve az illető hogy használja a nevét.
2016. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
84%

Ha a tanítványa vagy, akkor elég hogy "Tisztelt Tanár Úr!".

Ha hivatalos ügyben keresed és nem ismered személyesen, akkor levélben megszólításkor illik kiírni a teljes nevét.

2016. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát, mivel most kezdődik a félév, még nem ismerem őket. :D Tegezés majd ráér akkor, ha megengedik, elsőnek mégis hivatalos kéne.
2016. aug. 7. 16:50
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

>> Tegezés majd ráér akkor...


Neked ez a legnagyobb gondod ?

2016. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lévén ők osztják a jegyet, eléggé.
2016. aug. 7. 19:10
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem is gyanítod, hogy ha befogod a lepcsest, nagyobb esélyed van jó jegyet kapni ? Mert úgy biztos nem fogsz mellé... De ha még azt sem tudod, hogy kit mikor lehet-szabad-illik letegezni és erről (horribile dictu) a gyakorin érdeklődsz, akkor veszett ügyed van.
2016. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem, mert az én helyzetem megköveteli, hogy az összes tanárnak írjak félév kezdete előtt. A kérdést megválaszolták, ne offoljatok itt feleslegesen.
2016. aug. 7. 21:00
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig nagyon jól tudom, mikor kell tegeződni. Még szerencse, hogy a kérdés nem erre irányult.
2016. aug. 7. 21:01
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha konkrétan tudod, hogy egyetemi tanár a rangja, akkor úgy szólítod, h Tisztelt Gipsz Jakab Professzor Úr!, akkor is, ha nem tanszékvezető. A Tanár Úr sem teljesen rossz, bár azt leginkább a docensek esetében szokták használni.

A Dr címet ebben az esetben nem kötelező feltűntetni, mert a professzor megszólítás már leírja a rangját.

Szerintem érdemes lenne a teljes nevet kiírnod, mert az udvariasabb, mint a csak vezetéknév alapú megszólítás.

2016. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!