Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti kérnétek új poharat vendégs...

Ti kérnétek új poharat vendégségben, ha kissé koszosat kapnátok?

Figyelt kérdés

Tanúja voltam egy ilyen jelenetnek. Egy illető kapott egy kristálypoharat, mininálisan koszos volt (nem ételmaradék természetesen, egy fehér csíkocska; a családnak mosogatógépe van), és kért egy másikat, amit szintén elutasított a fent említett ok miatt. Szerintem ezzel csak kellemetlen helyzetbe hozta a vendéglátót, pláne a másodszorra. Én ezt nem tenném. Ti?


Nem bolhából csinálok elefántot, véleményekre vagyok csupán kíváncsi! Hangsúlyozom, hangyányi szennyeződés volt a poháron, az illető pedig nem tisztaságmániás.



2016. aug. 16. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Úgy vágnám ki, hogy a lába nem éri a földet!
2016. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt mondanám mossa el. Mondjuk vendégként én már az elsővel a mosogató felé venném az irányt ha tényleg koszos.
2016. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez is az eredetileg egyszerű de gépesített folyamatok bonyolultságát és feleslegességét jelzi . Drága automatát is el kell majd mosogatni .
2016. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a vendéglátó alaposan el kéne mossa a poharakat, tányérokat stb. Ha egy kicsi kosz van a poharan lekaparom mikor nem látják vagy iszok a pohár másik oldaláról.
2016. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk a vendéglátó a második pohárnál meg megnézhette volna, hogy valóban tiszta-e. Nem tart semeddig sem áttörölni. Én is áttörlöm a poharakat, amiket ritkán használok és hirtelen kellenek. Akár csak poros is lehet. Tényleg nem tart semeddig. Ha már vendégeket hívok, akkor figyelek rájuk.

Vendégként, ha valóban koszos, akkor kérnék másikat, ha csak valami száradási csík, akkor nem foglalkoznék vele.

Te azt írod, hogy minimális szennyeződés volt rajta, tehát koszos volt, nem száradási pöttyök. Azért ez gáz. Ha annyira kicsi, lehet, hogy nem kérnék másikat, csak letörölgetnék egy szalvétával.

2016. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérnék. Nekem is előfordul, hogy a mosogatógép piszkosan hagyja és nem veszem észre pakolás közben. Mindenkivel előfordulhat.
2016. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

Igaza van az 1-esnek!

Én is kivágnám a vendéglátót,hogy a taknyán csúszna.

Hogy merészel piszkos poharakat adni egy vendégnek,felháborító!

2016. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetes. Én meg azt a vendéget vágnám ki, mint macskát szarni, amelyik egy kis folt miatt kihívja a rendőrséget
2016. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kaptam már ilyet vendégségben. Odamentem a csaphoz és elmostam. Kaptam már kissé ételmaradékos kanalat is, ahhoz többet nem járok,pedig hivogatnak.
2016. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!