Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben nincs olyan,...

Vendégségben nincs olyan, hogy "nem szeretem"?

Figyelt kérdés
Ha vendégségbe mész, és olyat főznek, amit nem szeretsz, mit teszel?
2015. jan. 10. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem ismerem az ételt,v. nem felismerhető megkérdezem miből készült és ha olyan amit szeretek,legalább megkóstolom.Ha olyan amit nem szeretek,őszintén megmondom,hogy köszönöm,de nem szeretem.
2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
34%
felállok a székemről és magamból kikelve ordítok hogy mi a ..... anyádat csináltá hát asszed hogy én megeszem ezt a sz..t ??? utána odamegyek és bamm egy rohadt nagy öklös a fejébe annak aki főzte
2015. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 intrepid ***** válasza:
40%
Eszi, nem eszi, nem kap mást!
2015. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gömbicica ***** válasza:
100%

pfuuuuu én egyszer nagyon rábazilikáztam.

borsóleves volt, amit alapjáraton szeretek.

külsőségben nem igazán hasonlitott az én borsó levesemre, de az ize????

brrrrr(

teli rakták cukorral(((( pfuuuu még azt a pocsékat!!!

mázlim volt, hogy tettem bele erőspaprikát, és azt füllentettem, hogy borzasztó erős lett, felöntöttem vizzel, és nagy neheen lement.

de rettenetes volt(((( brrrr.

én ha netán több választék van 1-1 kanálkával szedek, igy megkóstolás után eldöntöm mit is akarok.

ha nagyon nem szereted, akkor nem jó vendégségbe mentél :-D

én azért általában tudom vendégeimnek mit adhatok.

vagy ha nem, akkor több féle lehetőséget kinálok, és eldöntheti mit szeretne.

2015. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerencsés eset vagyok, mert Kevés olyan étel van amit nem szeretek, de azt is megkóstolom, eszek pár falatot, és ha nem ízlik akkor megmondom hogy nem szeretem. Szerintem ezzel a szituációval semmi baj nincs, feltéve ha elkezdenek sopánkodni, hogy jajjj akkor mit fogsz enni. Az néha felidegesít, mert úgyse halok éhen, nem kell eljátszani hogy sajnálnak :D
2015. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Ilyenkor nem eszek, ennyi. Nem túl bonyolult megoldás. Azért általában egy vendégsében van legalább egy olyan fogás, amit meg tud enni egy finnyás ember is. De velem is előfordul gyakran, hogy olyan étellel várnak, amit nem szeretek. Ilyenek például a diós, mákos dolgok, a hal, a sertéshús, stb. Ilyenkor eszek a salátából, vagy a levesből, vagy valamiből, amit szeretek. Soha nem ennék meg azért olyat amit nem szeretek, vagy nem ízlik, hogy ezzel ne bántsak meg senkit. Ezzel nem lehet megbántani embert, ez a saját ízlésünk, a valaki mégis megsértődik ezen, ott az intelligenciával vannak nagy bajok.
2015. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindenevő vagyok,nincsenek ilyen problémáim.
2015. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Vendegsegben szerintem lehet nemet mondani. en szoktam is. Egyreszt ha valamit nem szeretek akkor az nem finnyassagbol van hanem mert nem tudom megenni. vagy egeszsegugyi okbol van amit nem ehetek amugy sem.

Mindegy melyik eset en udvariasan megmondom, hogy sajnos nem eszek belole. Az udvarias azt jelenti hogy nagyon udvatiasan kiegeszitve egy dicserettel es valami kedves magyarazattal.

Pl. fantasztikusan nez ki ez a leves es ilyenkor sajnalni szoktam higy a kelkaposztat gyerekkorom ota nem tudtam megszeretni. Kerlek ne haragudj de nem kerek belole. erre ha latom hogy nagyon elkampicsorodik valaki akkor hozzateszem, hogy tudod az epem miatt se jo es nem merek most se kockaztatni.

aztan ha meg valki ebbol se ert az vessen magara ;-)

2015. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vendégségbe általában rokonokat, barátokat hívunk, nem vadidegeneket, akikről semmit sem tudunk.

Ha pedig nem ismerjük az illető étkezési szokásait, nem szégyen rákérdezni. Nyugodtan lehet érdeklődni egy esetleges ételallergia, betegség (cukorbetegség, epeproblémák, érzékeny gyomor) okán, hogy az illető mit ehet és mit nem.

Ennek ellenére van, hogy rosszul kalkulálunk és az egyik vendégünknél mégis belefutunk olyanba, amit nem szeret.

Én már futottam bele töltött karalábéba, amit utálok, de a vendéglátó mégis ezt készítette, mert úgy gondolta, hogy cukros kismamaként ez jó lesz nekem. Megkóstoltam, csipegettem belőle, megdicsértem és kész.

Ennek ellenére vannak ételek, amikkel ki lehet kergetni a világból, ilyen nálam a zöldbab leves, és ha mégis ezt tenné elém valaki, udvariasan közölném, hogy biztos finom, de ez az egyetlen étel, amit megkóstolni sem vagyok hajlandó a hozzá fűződő kellemetlen élmények miatt.

2015. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Szerintem lehet azt mondani, hogy köszönöm nem szeretem. Én pl akármilyen sértődés esetén sem ennék meg halat.
2015. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!