Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjem meg a korház...

Hogyan köszönjem meg a korház dolgozóinak munkáját?

Figyelt kérdés

Korházban fekszem több napja egy kezelés miatt, és szeretnén utolsó napomon egy kis ajándékkal együtt megköszönni a ,,munkájukat".

Érdekelne, mit javasoltok pontosan hogyan adjam át, mit mondjak.

Ha megköszönöm a munkájuk az szerintem elég sértő, mert ők nem csak egy szimpla munkát végeznek, ez több annál.



2016. aug. 17. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A befizetett TB járulékoddal már megköszönted nekik.
2016. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Rendelj nekik egy pizzát, vagy egyéb kaját.
2016. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Sok évet dolgoztam kórházban több munkakörben, betegágy mellett is, így ebből a szemszögből írom a tapasztalataimat.


Ha megköszönöd a munkájukat, az egyáltalán nem sértő. :) Sőt, sokan bizony még meg sem köszönik, de olyan is volt, aki még elköszönni is elfelejtett. Az pedig már önmagában is plusz gesztus, hogy nem csak az orvosra, de a többi kollégára is gondolsz.


A legtöbben kávét szoktak adni az osztály dolgozóinak, az osztály létszámától függően 1-5 csomaggal. (Nem fejenként egyet-egyet, hanem közösen, összesen ennyit, amit úgyis ott fogyasztanak el apránként.) Bonbont is szoktak hasonlóan, esetleg egy csokor virágot, amit a nővérpultra tettünk ki vázába.


Ritkán, de volt olyan is, hogy csemegebolti ajándékkosarat kaptunk, abból is közösen fogyasztottuk el amit lehetett, a többit meg kisorsoltuk egymás között.


A pizzát azt azért nem javasolnám, a kajájáról úgyis gondoskodik mindenki. A pizza is csak egy szimpla kaja, mint a tökfőzelék fasírttal, azt sem szokás ajándékba adni.

2016. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az én kérdésem nem az ajándékra irányult, hanem, hogy mit mondjak mikor átnyújtom!!!
2016. aug. 17. 12:01
 5/6 A kérdező kommentje:

Pl. aztmobdo, hogy: Köszönöm az elmult X napban kapott törődésüket! Ez így nem hangzik hülén?

Csak mert szerintem a munkát egy vízvezeték- vagy gázszerelőnek köszönöm meg.

2016. aug. 17. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem hangzik hülyén, mondd a törődéses dolgot nyugodtan
2016. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!