Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adott helyzetben mennyiért...

Adott helyzetben mennyiért illik ajándékokt venni?

Figyelt kérdés

Adott két testvér, az egyiknek egy gyereke van a másiknak kettő.

Ha az egy gyerekes 10.000 Ft-ért vesz a kétgyerekesnek (ikrek) szülinapra, karácsonyra, névnapra ami külön van 5-5 ezer forintért. Mennyiért illik venni a kétgyerekesnek a testvére egyke gyerekének?


2016. szept. 22. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ..mennyire v számitó és anyagias. Én konkrétan nem szoktam azon filózni, hogy jaj ez az ajándék vajon mennyibe fájhatott nekik, hogy akkor legközelebb én is annyiért vegyek nekik....Ez olyan kicsinyes már.

Főleg, hogy testvérről van szó. Mindenki annyiért vesz, amennyit rá tud szánni az ajádnékra. A szándék és a figyelmesség ami számit nem az a pár ezer forint...

2016. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Amennyit megengedhet magának.

Amennyiért szeretne.

Amennyibe az kerül, amit kinézett ajándéknak.

Volt, hogy kitaláltam valami nagyon jó ajándékot és úgy voltam, hogy én azt fogom mindenképpen megvenni, nem azt néztem, hogy az mennyibe kerül és vajon mi majd olyan értékben kapunk-e vissza, vagy többért, vagy kevesebbért.

Ha ilyen patikamérlegen méritek, akkor elveszik az ajándékozás lényege, az örömszerzés.

2016. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen, hogy illik. Nem szeretnék olyan családot, ahol az ajándék értékét nézegetik, nem is voltam ilyen helyzetben soha... S csak mert az ajándék drága, még nem jelenti azt, hogy a gyerek jobban is örül neki...
2016. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Akkor hogy egy kevésbé emelkedett válasz is legyen: én bizony megbotránkoznék, ha tízezres ajándék után egy tollat kapna az én gyerekem. Mert arra futotta. És nyilván nem fillérre kell kimérni, meg a gyerek igényeihez igazodni, de én igyekeznék 10 ezer körül választani a tesóm egyetlen gyerekének, ha ő is annyit költött az enyémekre.
2016. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én soha nem pénzben mérem az ajándék értékét...

szerintem ne gondolkodj ezen.

2016. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!