Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a két ember közti beszélget...

Ha a két ember közti beszélgetés kihallgatását hallgatózásnah hívjuk, akkor a két ember közti jelelés megnézését és értelmezését minek lehet nevezni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
leskelődés
2010. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. végülis...

....mert ugye aki nem érti miről beszélnek (beszéddel) mert azon a nyelven nem beszél, az nem hallgatózik. de aki nem érti a jelelést az is hajlamis nézni (leskelődni), mert ugye talán nem feltünően nézi. (nem illik)

hogy mit is csinálnak. ők "beszélgetnek" de ki nem érti nemtudja miről. de ki igen és meglesi és értelmezi, az leskelődik. nem is számitottam furcsa kifejezésre, de arra se hogy ennyire egyszerü lenne.

2010. febr. 1. 23:01
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyanúgy hallgatózás szerintem, mert ők olyankor beszélgetnek, akár csak mi a szánkkal...
2010. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
végeredményben igen. hallgatózás. de a halgatózás a hallás szóhoz köthető. a jelelés meg nem 'hangos' beszéd.
2010. febr. 2. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:

A siketek is szokták azt mondani valamiről, amit megtudtak, hogy: hallottam.


[link]

2010. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az vicces lehet :D:D
2010. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!