Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted elítélendő ha...

Feketeruhasember kérdése:

Szerinted elítélendő ha valaki abban az esetben adja át a helyét a buszon pl egy idős embernek ha az megkéri?

Figyelt kérdés

Sok idős el sem fogadja ha valaki felajànlja a helyét. Olyat is halottam már hogy "előmelegített helyre nem ülök"


Nem az lenne akkor a megoldás hogy aki úgy ézi nem tud állni az kulturáltan kérje meg az embert. Szerintem sokkal többre mennének így. És kevesebb félreétés lenne. Én bárkinek odaadom a helyem amennyiben normálisan megkér rá. Legyen az idős fiatal férfi nő gyerek stb


Nektek mi a véleményetek erről?

Mert ugye sok kérdés van erről, de az senkinek sem jut eszébe hogy mi lenne ha kinyitná a száját Hisz lehet hogy öreg gyenge rosszul lát, de a száját csak ki tudja nyitni?


2016. okt. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Ezt most abszolút nem kötekedésből mondom, de valamiért az az érzésem, hogy akiben ez a dolog ilyenformán problémaként felvetül, az az elsők közt lenne, aki felháborodik, ha odajönnének hozzá folyton kvázi kéregetni az ülőhelyet. Persze személy szerint nem ismerlek, így nem vonhatom kétségbe, hogy amit írsz, az úgy is van, csak így gondolom.


A kérdésedre válaszolva, nem elítélendő, ha valaki átadja a helyét, amikor megkérik; de mivel valószínűleg arra gondoltál, hogy csak akkor adja át, ha megkérik, akkor arról azt gondolom, hogy az ilyen illetőnek még van hova fejlődjön az empátiás készsége; mondjuk úgy.

2016. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, de nemrég hallottam egy idős nőtől (akinek épp egy fiatal adta volna át a helyét spontán), hogy nem ül le, mert tudja, hogy akkor nehezen állna föl... De ezt a jelenetet gondolom egy 5m.-el arrébb ülő másként értelmezte volna...

A lényeg: nincs jó megoldás erre az egészre, mert ha valaki kér, akkor is megy a flegmázás, meg máshogyan is. 0:0.

2016. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is úgy volt, amit a 2-es is ír. Fájós volt a térde és ülő helyzetből nagyon nehezen állt föl. De végigállni néhány megállót egyáltalán nem okozott neki gondot. Neki is mindig átadták a helyet, ő meg szegény magyarázkodott, hogy köszöni, de nem tudna akkor időben fölállni.
2016. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig akarhanyszor felallitott engem valaki, mindig szemrehanyoan tette, az fel se merul bennuk, hogy nincsen a hatamon szemem, es mikozben tanulok vagy olvasok a villamoson, nem nezek hatra fel percenkent, hatha mogottem all valaki, aki ugy nez ki, mint aki le akarna ulni. Termeszetesen ha latok valami idos embert, akkor atadom a helyem. A multkor is epp egy dolgozatra keszultem, erre odalep egy 60 koruli no, hogy en mit kepzelek magamrol, hogy ott all (a hatam mogott) egy terhes no, en meg nem pattantam fel egybol, azonnal adjam at a helyemet. Mondom elnezest, nem vettem eszre, a terhes no meg mondta, hogy semmi gond, ugyse akart leulni. Az ut tovabbi resze azzal telt, hogy a nyanya, aki felallitott kibeszelte a tobbi oregemberrel, akikkel ott helyben baratkozott ossze, hogy en mekkora bunko vagyok, meg ugy az egesz fiatalsag is (azok meg mind helyeselltek). A terhes non is latszott, hogy kinosan erzi magat.

De amugy szerintem nincsen baj a mostani rendszerrel, aki nyilvanvaloan nehezen tud allni, annak ugyis egyeszerre 3 ember fogja felajanlani a helyet, az meg szerintem kicsit megalazo lenne sok idos embernek, hogy helyet keregessenek maguknak.

2016. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én nem bírok állni buszon mert elájulok.

Nekem ha valaki megemlitené, biztos hogy pofán vágnám..

Most kismama vagyok,de nem utazom halistennek tömegközlekedéssel egyenlőre. Én sosem adtam át a helyet mert nem ment, lehet néztek bunkonak de van szituáció amit sokszor nem gondolnak.

Egyébként se érdekelnének más véleménye.

Ha tudod add át a helyed ha kérik ha nem meg nem

2016. nov. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ja és volt olyan hogy elájultam és egy idős nő adta még át a helyét,ami kész röhej

/Utolsó voltam/

2016. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek a kérdezővel.

Ha valaki le akar ülni,akkor kedvesen kérdezzen meg valaki olyat,akin azt látja,hogy nem gond neki átadni.


Marha unalmas,amikor fiatalként felszáll az ember este a buszra hulla fáradtan,leül,majd mikor telítődik a busz,és szállnak fel az idősek,akkor undorító közönnyel néznek az emberre az álló utasok, mert nem pattan fel azonnal.Rosszabbik esetben odaállnak az ember fölé az idősek,és elkezdik az orruk alatt tolni a "mai fiatalok" szöveget,ahelyett hogy megkérdeznék az illetőt,hogy át tudná adni a helyét,mert alig bír állni.


Jóérzésű ember kérés nélkül is feláll,ha látja hogy olyan száll fel a buszra,aki állni alig bír,de azért nehogymár a fiatal egyből ugorjon fel,mert idős szállt fel a buszra.

Az a fiatal is lehet hulla fáradt,lehet fájós lába,lehet terhes,és lehet beteg is.


Érdekes hogy ez a dolog csak buszon és villamoson megy ennyire,a buszokon is csak a városokban.

Vonaton,HÉV-en,távolsági buszon nem igen szokás helyeket átadni.

2016. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsónak teljesen igaza van!!!

Én most 8honapos terhes vagyok és kabatba a széles csipőm miatt nem látni csak ha levelek valami feszes cuccra:D

Szóval nem valószínű hogy bárki önként felállnak:Dd

2016. nov. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!