Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek erkölcstelen,...

Szerintetek erkölcstelen, primitív és elítélendő dolog, ha anya néha meztelenül mutatkozik előttem?

Figyelt kérdés
Anyám nem pedofil, nem erről van szó. Nem is arról van szó, hogy azért mert neki így jó, hanem mert kis házban lakunk, és azért van ez. A barátnőm szerint ez helytelen. Szerintem meg ahány ház annyi szokás. Nektek mi a véleményetek?
2016. okt. 2. 18:45
 1/10 anonim válasza:
45%
Igen. Fürdőszobában nem tud öltözni?
2016. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Magánügy!

Lehet, hogy más is így csinálja, sőt ígyebbül. Lehet, hogy más megbotránkozik rajta. Erre nincsenek "márpedig csak ez helyes" szabályok. Vannak olyan családok is, ahol a meztelenség nemtől függetlenül teljesen természetes dolog, senki sem akad fenn rajta.


Tehát nem erkölcstelen, nem primitív és nem elítélendő, de lesznek, akik annak fogják mondani. Minden azon múlik téged ez mennyire zavar, mások véleményétől függetlenül.


Egyébként ilyen bizalmas családi dolgokat nem szokás a nagyvilág elé tárni. Ez például majdnem olyan, mintha meztelenül sétálnál az utcán. Sőt olyan. Nem testileg, lelkileg. Ez például már nemcsak szemlélet kérdése, ugyanis a nagyvilágban sokféle ember van, és így kiteszed a családodat ocsmány emberek ocsmány viselkedésének. Nem célszerű!

2016. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem, az egész szokás és neveltetés kérdése. Feltételezem, hogy hímnemű vagy. A te tested anyád számára tulajdonképpen nem ismeretlen, legfeljebb azt veszi észre, hogy férfivé leszel. Te viszont feltehetően csak anyádat láttad eddig meztelen nőként, arra is csak kamaszkorban eszméltél rá. Persze ettől még érthető, hogy te érzed zavarban magad. A természeti népeknél ez egészen természetes dolog.
2016. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom milyen jelző illik rá, de én biztos nem tenném. Nálunk nem szokás a nagyobb gyerekeknek sem meztelenül lenni előttünk.
2016. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen természetes dolog, csak ebben az országban régóta tabu. Szokás kérdése, egyes családokban senki sem zavartatja magát; máshol még a szülők sem látták egymást meztelenül, mert csak sötétben vetkőznek le. Egyik sem primitív vagy erkölcstelen.
2016. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"erkölcstelen, primitív és elítélendő"


Nem használnám egyik kifejezést se, hacsak nem a te kifejezett kérésed ellenére viselkedik így. Ha más szokások és tabuk alakultak volna ki a társadalomban, ez akár teljesen természetes is lehetne. Ebben a társadalomban nem az, de szerintem itt csak az a kérdés, hogy nem zavarja-e ez túlságosan azokat, akikkel együtt él.

2016. okt. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igaz a szó, Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess, de ha tudom, hogy megítélnének, ha utcán pucéron sétálnék, akkor igen is, Ítélkezek, Mások felett, kik felettem is ítélkeznének, nem de? Mi az az emberség? Mi a Normális? és milyen norma szerint normális, vagy sem?, ha minden szokás, más és más, családon belül, sokakat zavar,és engem is zavarna, de ez tabu, családban marad téma..., de mi a normális akkor?... semmi nem az!
2016. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem úgy kellett meglesnem anyumat,mert nem mutatkozott előttem meztelenül,bár biztosan tudta,hogy lesem,mert volt amikor véletlenül hozzá értem a kilincshez izgalmamban
2016. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos sokat vagyok itt sajnos. Vicces a vilàg eszembe jutottak itt feltett csalàdi kapcsolatok kategóriàs kérdések. Egyik: Ki mennyire tartja normàlisnak, hogy egy nő egész nyàron csak bugyiban van otthon? ...Màsik egyik fiút nem hagytak felnőni a szülei , jàtékból lebìrkózta az anyja megfogta a hímtagjàt."lássuk megnősűlhetsz e". Lényeget idéztem csak. Én valamiért kellemetlennek tartanàm de mint itt is kiderűlt màsoknak természetes. Pl volt bnőméknek kicsi lakàsuk volt, anyuci exem huga laktak 3an. Két szobàba és fürdőbe volt fűtve konyha előtér nem...fürdő ajtó le volt véve ami a szobàval szembe volt szóval làttàk egymàst néha..
2016. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szp72 ***** válasza:

Az egymás előtti meztelenség önmagában nem erkölcstelen sem családon belül sem családon kívül, mindazonáltal nem véletlenül alakult ki a meztelenség tabu viselkedési forma, aminek megvannak a maga előnyei, de hátrányai is.


Azoknál a népeknél, ahol a teljes meztelenség megszokott ott a nemi erkölcsök is többé-kevésbé lazábbak. Ahol azonban a hűségen alapuló családi eszmény a mérvadó ott úgymond szemérmesebbek az emberek. A meztelenség takarása, nemiség témájának kerülése alapvetően azt a célt szolgálja, hogy elterelje az emberek gondolatait a szexualitásról. Könnyebb ugyanis betartani a tiltásokat úgy, ha gondolataink máshol járnak. Ez nagyjából olyasmi, hogy könnyebb böjtölni, ha nem a konyhában szagolgatod az ételeket, ami nem jelenti hogy illatokkal teli konyhában ne lehetne böjtölni.


Tehát a meztelenség látása önmagában semmi, ha anyádat vagy nővéredet látod meztelenül az is önmagában semmi. El tudom képzelni, hogy valakit ez abszolút nem zavar, és abszolút nem hátráltatja az önfegyelem megszerzésében, főleg ha ezt egyfajta kényszerűség is indokolja. Én mégis szemérmesség párti vagyok a családon belül is, vagyis kerüljük a szükségtelen és indokolatlan meztelenséget.

2022. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!