Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Levelek végén (email-ekben...

Levelek végén (email-ekben is), az aláírásnál néha szoktam látni a "saját kezűleg" (s. K. ) rövidítést, és ez nekem nem teljesen tiszta, milyen plusz információt közölnek ezzel?

Figyelt kérdés

Olyan mail-ben is látom, ami egy többeknek kiküldött sablon.

Úgy is kérdezezhetném, hogy mi az s.k. ellentéte?



2016. nov. 21. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Az SK ellentete plane imelben talan a "noreplay" lenne. A SK arra vonatkozik, hogy amikor valaki szemelyesen ellenorizte, vagy onmaga fogalmazta meg a levelet, es ezert kozvetlenebb, mint egy sablon. Amikor sablonban latod, akkor csak azert irjak oda, mert vagy nem tudjak, mit jelent, vagy azt hiszik, hogy igy megvezethetik az olvasot.
2016. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Az sk ellentéte az, ha nincs sk, vagyis valamilyen irat nem saját kezűleg íródott vagy íródott alá. Először a pápák szignálták így (és szignálják most is) a bulláikat, leveleiket (mp = manu propria). Később már minden fontos vagy hatalommal bíró ember. A jelentése: nem a hivatalom vagy titkárom, hanem én magam szerkesztettem személyesen.
2016. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!