Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hová fordulhatok segítségért,...

Hová fordulhatok segítségért, ha a kertszomszédom Rottweiler és Staffordshire terrier kutyái folyton átjárnak a saját udvaromba és még meg is támad az egyik?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Szóval arról van szó, hogy férjem nemrég eladta a nagy hátsó kertünknek a felét a mi utcánkra merőleges utcában lakó egyik szomszédnak, így ő kertszomszédunk lett. Lovaknak akarta a területet (össze is tákolt oda egy kisebb karámot fa oszlopokból és pár lécből), illetve megbeszéltük, hogy tesznek az ő oldalukra sima drótkerítést is. Ez így rendben is van, csak azt nem közölte, hogy cseszik megcsinálni a megbeszéltek szerinti kerítését és még pluszba az idióta (harci) kutyáit is kényük-kedvük szerint engedik át.

Mi kerítésünket most fogjuk építeni, kedves szomszédnak viszont se egy nyamvatt drótkerítés, se annyi felelősségérzet, hogy elzárja a barátságtalan dögjeit, ne járjanak át mihozzánk. Engem már megtámadott a Rottweiler, ráadásul nekünk is van kutyánk, egy törpe tacskó, akit kénytelenek vagyunk disznóólba zárni, mert ha legalább futószárra tenném, hogy mozogni tudjon, akkor 1 órán belül nem maradna szerencsétlenből semmi, széttépnék. Szomszédnak többször lett szólva, hogy legalább amíg épül a kerítésünk és dolgozni kell vele, legalább addig zárja már el a fenevadjait, de falra hányt borsó! Én a házból se merek kijönni az eset óta. Beszéltem egy építéshatósági igazgatóval, hogy legalább a kerítés hiánya miatt meg lehessen ,,fogni", de kiderült, hogy a kötelező telekelválasztási jogszabályokat eltörölték. (köszi Fityesz) Így gyakorlatilag semmire nem kötelezhető, szíve joga hogy úgy hagyja e vagy sem. A lécekből álló karámon pedig a lovakon kívül bárki, bármi átjön. Birtokháborításért feljelenteni pedig nincs értelme (csak fölösleges pénzkiadás az illetékdíja miatt), mert itt Kakucson blőd módon az Önkormányzatban kakucsi lakosok dolgoznak, nem pedig független emberek, így sok az összefonódás, sógor-koma-jóbarát stb., ráadásul a helyi ,,elit" dolgozik ott javarészt. Szóban forgó szomszéd is a ,,kulákok" közé tartozik, így sanszos, hogy neki fognak kedvezni. Ráadásul mielőtt kijön a helyi jegyző srác, az előtte tájékoztatja az érintettet(!) a szemle pontos idejéről, szomszéd meg csak kényelmesen fogja magát és előtte bezárja a kutyáit a kennelükbe és azt mond, amit akar, hiszen akkor épp a gazdái mellett fogja látni a dögöket a jegyző, szóval padhelyzet. Mit tehetünk? Várjuk meg, amíg meg is sebesít egyikünket valamelyik dög, vagy szerezzünk egy puskát??? Ez nonszensz! Mondjatok valami értelmes megoldást, mert ez így nagyon idegesítő és vérlázító.



2016. júl. 5. 03:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Először is kamera kéne hogy tudj bizonyítani. Ha bántja az állatait netán akkor: [link]
2016. júl. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
próba (nem enged küldeni)..
2016. júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Hogy jön most ide az állatkínzás??? Hogy jön a témához az állatok jogai? (amik persze úgy szép ha vannak, de jelen esetben nem ez a lényeg)

Esetleg ön is kakucsi, vagy csak szimplán ostoba??? Már elnézést, de én vagyok a károsult, az én és férjem testi épsége, kutyusom épsége, s az én birtokomon lévő értékek vannak veszélyben ha a szomszédom annyira nemtörődöm, hogy a kutyáit engedi átjárni, megtámadni minket a saját kertünkben!

Nem tudom, ön mit szólna hozzá, ha egy nagy Rottweiler kutyával találná magát szemben a saját birtokán mikor hazaér a boltból, aki morog, mérgesen ugat és megindul ön felé, bekergeti a házba, ahonnan aztán nem mer kijönni.

Ki nem szarja le ilyenkor az állatok jogait??? Jogom nekem van egyedül, aki a saját területén nem mer kijönni a kutyák gazdijainak többszöri megkeresése és felszólítása után sem mert továbbra is fennáll a probléma.

Amúgy tudtommal simán lelőhetem a kutyáit ha az én birtokomat, javaimat háborgatják.

Szóval kérem, olvassa el figyelmesen a kérdést mielőtt butaságokat írkál!

2016. júl. 5. 05:57
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
Át kell menni ès megfenyegetni, hogy megmèrgezed az állatait, a kèrès az ilyennek nem használ.
2016. júl. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, normális vagy? Próbálnak neked segíteni és így reagálsz? Nem vagy kicsit pofátlan?

Hogy a kérdésedre válaszoljak, a kamera igenis jó ötlet, mert valahogy bizonyítanod kell, hogy ez a probléma fennáll. Ha bizonyos szabályzatok már nem védenek kerítésügyben, akkor azt kell bizonyítanod, hogy veszélyben vagy, amit itt mindenki ért és elfogad. Nyugodj le.

2016. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elég ostoba vagy és megérdemled úgy érzem ami történik veled.. Mire fel adtam azt a választ? Arra fel hogy lépni tudj az ügyedbe ha te is akarod! Na de ha vki így áll hozzá az ne számítson semmire, segítségre se. A belinkelt oldal legalján találsz elérhetőséget ahová panaszt tudsz tenni, mivel ha a kutyákkal rosszul bánnak ők a kellő lépéseket meg tudják tenni!!!
2016. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Folytatnám akkor: "Nem tudom, ön mit szólna hozzá, ha egy nagy Rottweiler kutyával találná magát szemben a saját birtokán mikor hazaér a boltból, aki morog, mérgesen ugat és megindul ön felé, bekergeti a házba, ahonnan aztán nem mer kijönni.

Ki nem szarja le ilyenkor az állatok jogait??? "

Azt szólnám hogy panaszt tennék ott ahol már mondtam, ill kamerára venném. Ez nálam nem probléma mert van kamerám (sőt puskám is!)A kinem szarja le ezzel kapcsolatban pont az a lényeg hogy a kedves szomszéd ezeket a jogokat több mint vsznű sértheti! Épp ezért ba........ a se..t! Úgy hogy gondolkozzál el miket írsz, elborult aggyal nem lehet ügyet intézni stb, de most már én is leszarom.. :) Mindennek van határa, nem csak a kutyusoknak. Tisztelettel!

2016. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Panaszt tehetsz,birtokháborítási eljárást indíthatsz a jegyzőnél. Van helyi állattartási rendelet, amit be kell tartani. A jegyző nem azért értesíti ki a panaszoltat,hogy legyen ideje minden nyomot eltüntetni,hanem,hogy tartózkodjon otthon,legyen lehetősége az adott ingatlanra bejutni.

Ha az állattartás egyéb körülményei(higiéne,stb.)is törvénysértők, lehet írni a NEBIH Állategészségügyi Hatóságának is.

2016. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem tom mióta de biztos nem rég óta de már nem a helyi önkormányzat jegyzőjét kell értesiteni, hanem a helyi kormány hovatalba.tudom mert itt agol én lakok tavaly novemberbe az egyik barátnőm jelentette fel a szomszédját mert minden irányba a kutyák szét szedték a keritést. Szomszédba az utcára is kitudtak menni mindenkinek neki mentek. És egy forintott nem kellett fizetni. Fényképekkel videó felvételekkel szépen elbatyogot és intézkedtek is. Kapott határidőt, a kedves úr de addigra nem csinálta meg a keritést igy elvitték az öt kutyát és csak akkor kapta vissza amikor kész lett a kerités. Ilyenkor már hiába a helyi jó viszonyok aki onnan kijön ellenőrizni nem érdekli, hogy a csávó épp a helyi hivatal akárkiének az akárkije. Nem kell kamera rendszer fogod a telod és lefényképezed. Az meg , hogy mit csinálok ha idegen kutya van az udvarba engem harapott is már meg igy kutya de nem a kutyát hibáztatam hanem a gazdáját. Ellett szedve a kerités a kutyák őrzik a ti területek is hisz azt hiszik az is az ővéké
2016. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Föl kell jelenteni a rendőrségen. Nem az önkormányzatnál, meg nem a kutyatartók egyesületénél, hanem a rendőrségen, méghozzá a megyei kapitányságon, nem a helyi őrsön. A kutyatartásnak törvényben előírt szabályai vannak, amiket itt látványosan megsértettek.


Személyi sérülés esetén látleletet kell kérni az orvostól, akinek egyébként ilyenkor hivatalból kötelessége (lenne) feljelentést is tenni.


A kamera talán nem lenne hülyeség, de igazából fölösleges. Szép dolog is lenne, hogy ha azon múlna az ember alapvető joga a testi épségéhez és lelki nyugalmához, hogy van-e pénze-ideje kamerát üzembe helyezni.


Emellett még lehet szólni a környékbeli vadászoknak is, hogyha a környéken szabadon kószálni látják a kutyákat, lőjék ki. Törvényesen megtehetik (bizonyos esetekben).

2016. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!