Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni egy...

Hogyan illik köszönni egy idősebb embernek chaten/Facebookon?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy hogyan kellene köszönnöm egy nálam jóval idősebb embernek Facebookon. Jó napottal azért mégsem köszönnék chaten, de azt meg nem írnám neki, hogy szia, mert azt nem illik.

2016. dec. 9. 22:37
 1/8 anonim válasza:
100%
Általános illemtan nem alakult ki erre. Függ attól is, hogy milyen kapcsolatban vagy az adott emberrel de nekem azt mondta több idősebb ember (különböző facebook csoportban ahol beszélgetésbe kezdtunk), hogy a facebookon mehet a tegezés akkor is ha a való életben nem is.
2016. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát akkor írd azt h szép napot vagy szép estét.. :)
2016. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Üdvözlöm! Üdv! Attol függ milyen a tag.
2016. dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A korom nem lathato egyetlen oldalon sem, es el is varom, hogy tegezzenek. 92 ota netezek, es az internet nepe nem kezitcsokolomozik mondjuk a twitteren es/vagy sehol. Ez csak a magyaroknal kerdes :) Egyebkent, tegezodve, es magazodva is el lehet kuldeni valakit melegebb eghajlatra, vagy verig serteni. Ez nem tegezodes-magazodas kerdese, a legnagyobb tisztelettel is tudok tegezodni, es a legdurvabban is tudok irni magazodva.

Aki ezen fennakad, hogy neki nem csokolommal koszonnek az interneten, az ostoba.

(57/N)

2016. dec. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 60/N vagyok és a neten alapnak tartom a tegezödést, kortól függetlenül.


A "tiszteletet" nem ezzel kellene mutatni (habár önmagában az, hogy valaki régen született, még nem ok a tiszteletre, azt ki is kell(ene) érdemelni). Leeht valaki nagyon szemtelen vagy sértö magázódva is, és nemcsak a neten, hanem a való életben is.


Én sosem éreztem, hogy ragaszkodnom kellene ahhoz, hogy bárki is tegezzen, és ennek "ellenére" sokkal kevesebb negatív dolog ért fiatalok és kevésbé fiatalok részéröl, mint a mereven formákhoz ragaszkosó kortársaimat.


Szerintem chaten nyugodtan tegezd az illetöt, aki chatel vagy hasonló módon van jelen a neten, ah nem valószínü, hogy másban középkori nézeteket vall.

2016. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne, ha úgy kezdenéd, ahogy a leveleket ténylegesen szokták (tudom, ma már nem divat levelet írni, pedig nem ártana megtanulni azt is...):


"Tisztelt XY!"

2016. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól írják, a neten nem látható a kor, bárki állíthatja, hogy 110 éves. (A Facebook-profilomon én is 98 éves vagyok, mert idegeneknek semmi közük hozzá, hogy mikor születtem.) Ezért nem is szokás magázódni.


Kivéve: ha az illetőt az életből is ismered, és magázod, akkor nem jó ötlet neten letegezni. De persze, ilyen esetben is gyakran felajánlják az idősebbek a tegezést. Fórumokon, chaten, ahol sokan olvashatják, főleg rosszul mutat, ha valaki magáztatja magát.

2016. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki jóval idősebb valakinél, azt nem illik letegezni. A facebookon sem. A "jó napot" (estét, reggelt éjszakát) elfogadható minden időben, és minden helyen. Az bunkó aki ráerőszakol tini létére egy apa, nagyapa korú emberre egy tegeződést. 65 évesen a 45 éves kollégám bácsiz, illedelmes, és annak ellenére hogy már mondtam hogy tegezzen, "nem jön a szájára".
2021. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!