Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adjak puszit a konzulensemnek,...

Adjak puszit a konzulensemnek, miközben átadom neki az ajándékot, hálából a segítségéért? Én lány vagyok, ő idősebb férfi. Ilyen esetben illik? Vagy ő fog megpuszilni? Én nem merem megpuszilni.

Figyelt kérdés
Pontosan mit mondjak neki, hogy ne tűnjön udvarlásnak? Régebben kerülgettük is egymást egy kicsit talán...:D Szóval érdekes a helyzet. :D Átadom neki, ő átveszi, közben nézzek rá és rebesgessem a szempilláimat, vagy ilyen helyzetben nekem illene megpuszilni? Léci segítsetek! :D

2014. dec. 14. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Miért kéne megpuszilni????

Add át az ajándékot és mondd neki, hogy szeretném megköszönni a segítségét.

El sem hiszem, hogy felnőtt vagy és diplomád lesz :D

2014. dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert ajándék átadásánál az emberek szoktak egymásnak puszit adni. Te nem ezen a bolygón élsz?
2014. dec. 14. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Hivatalos helyen, alá-fölé rendelt viszonyban, egyáltalán nem szokás pusziszkodni.

Felnőttek kezet szoktak fogni egymással.

De felőlem nyugodtan körbecsókolhatod :)

2014. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen idősen kicsit többet kellene tudnod az illemről. Hivatalos helyzetekben senki nem puszilgat senkit. Ha arra hajtasz, hogy megfektessen, hát hajrá, rebegtesd a pilláidat. Vagy csak egyszerűen az egyik kezeddel nyújtsd át az ajándékot, a másikkal ragadd meg a nyakkendőjét, biztosan jó véleménnyel lesz rólad.
2014. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
94%
Mennyivel idősebb? Függönyök hogy vannak?
2014. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Reméltem volna, hogy csak kamu a kérdés, és egy diplomás ember nem ennyire ostoba.

Puszit a barátainknak, családtagjainknak adunk, a tanárod melyik kategóriába tartozik ezek közül?

Mindegy, fentebb már megválaszolták a kérdésedet elég kimerítően.

2014. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Arlene0721 válasza:
66%
Édesanyám mondott nekem valamit múltkor a túlképzett és mégis teljesen suta társadalomról... Lehet, hogy valami ilyesmire gondolt... De az előttem szólók már elmondtak mindent.
2015. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek azzal, hogy hivatalos, alá-fölé rendeltségi viszonyban nem puszilkodunk. Ha pedig ez a kapcsolat oldódott és személyesebb irányba ment el, akkor, persze, miért ne, legfeljebb nem mások előtt!. De azzal nem értek egyet, hogy valakit lehülyézzünk azért, mert volt bátor és feltett egy kérdést. Állandóan van(nak) minden kérdésben valaki(k), aki(k)nek sokkal fontosabb a másik leminősítse okkal, ok nélkül, mint normális választ adni.
2015. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!