Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kik hordtak/hordanak kaftánt?

Kik hordtak/hordanak kaftánt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 16:17
 1/10 anonim válasza:
törökök
2010. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a honfoglaláskori magyarok is hordtak kaftánt :) egyébként tényleg a törökök népviselete
2010. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval ez ilyen keleti lovasnomád viselet lehet eredendően?
2010. máj. 2. 16:25
 4/10 anonim válasza:

az ókori Mezopotámiából származó, a Közel-Keleten általánosan hordott, bokáig érő férfiviselet. Rendszerint pamutból vagy selyemből, esetleg mindkétféle szövetből készül.


A kaftánnak hosszú, bő ujjai vannak. Elöl nyitott. Gyakran selyemövvel fogják össze. Kaftánnak nevezik azt a hosszú, fekete, köpenyszerű kabátot, amelyet a hászid zsidók viselnek a középkor óta.


Női estélyi öltözetként a XX. század közepén divatba jött egy bokáig érő, bő ujjú, kabátszerű ruhadarab, amelyet ugyancsak kaftánnak neveznek.


így elsőre ezt találtam a gugliba

2010. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, jól mondod, kérdező, a keleti nomád törzsekre jellemző leginkább, persze lehetnek kivételek :)
2010. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jól mondják fentebb, de ha a kurucinfós "kaftános"-okra vagy kíváncsi, akkor ott az Ábrahám népéhez tartozókra céloznak, mert ők is szoktak hordani...
2010. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem. Úgy általában kérdeztem.
2010. máj. 2. 17:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Atya világ!Nem olvastad az Egri csillagokat vagy a Láthatatlan embert?
2010. máj. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mivel magyar vagyok én leginkább az őseinkének érzem... Ha rákeresel a mai kor hagyományőrzőire, akik lovasíjászkodnak, vagy csak íjászok, ők is ilyet viselnek...nekem is van :)
2010. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
benne vagyok egy magyar hagyomány örző egyesületbe és ünnepkor kaftánt öltenek a többiek és harci díszben állnak, nagyon jól néznek ki, én is most akarok magamban varratni:)
2010. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!