Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Boltban vagy McDonald's-ban a...

Boltban vagy McDonald's-ban a pénztárnál húsz éves fiúként hogyan köszönjek egy hozzám hasonló korú pénztárosnak?

Figyelt kérdés
Szoktak hasonló korúak lenni, van hogy fiúk, van hogy lányok. Hogyan helyesebb köszönni nekik, jó napot kívánokkal vagy jó a közvetlenebb köszönési forma is mint pl. a "Helló"?
2017. jan. 8. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Jó a közvetlen én mindig hellózok ha hasonló korú.
2017. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
69%
Amikor diákmunkaként pénztárban dolgoztam, akkor teljesen elfogadható volt ez számomra velem egykorúaktól, illetve idősebbektől is... sőt ... :)
2017. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
68%

Ő fog előbb köszönni, és több mint valószínű, hogy tegezni fog. Egy barátom a mekiben dolgozik, és már álmában is azt hajtogatja, hogy "szia, mit adhatok?"

10-20 évvel idősebbeket is tegeznek, csak akkor magázódnak, ha láthatóan idős emberről van szó

2017. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
68%
Nyugidtan tegezd le,mekiben dolgozok.nekem is azt tanitottak hogy tegezni kell a vendeget
2017. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!