Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pizzafutárnak kell/illik...

Pizzafutárnak kell/illik borravalót adni, ha neten bankkártyával már kifizettem a pizzát?

Figyelt kérdés
2017. jan. 11. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam neki adni egy kétszázast.
2017. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kellene nem kell, de illik. Bele szokták a jattot számítani a bérükbe. Olyan helyről is halottam, ahol akkor is bele kell dobniuk a közös kasszába, ha nem kaptak semmit.

Régebben mérlegeltem azt, mennyire gyors, meg milyen minőségben hozta ki, de már nem teszem. Egyikről sem ő tehet. Ha udvariatlan, tapló, akkor nem adok, de egyébként kb. 10%-ot. Nem matekozok, de kb. ezzel az aránnyal számolok.

2017. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Én nem szoktam borravalót adni a futárnak ilyen esetben. Ha készpénzzel fizetek, akkor felfele kerekítek és az aprót hagyom, de alapvetően úgy gondolom, hogy az étterem dolga őt kifizetni, én fizetek a kajáért.
2017. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam adni!

Harmadik: Elvileg igazad van, de tudod jól, ha a futárok csak abból élnének, amit fizetésként kapnak, akkor egyik sem ezzel foglalkozna, mert az kevés.

Vannak olyan szakmák, ahol a jattal kalkulálnak.

2017. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Én nem szoktam adni, de nem is szokták elvárni úgy vettem észre, mert általában ahogy kinyitom az ajtót, abban a másodpercben már a kezembe is nyomja a pizzát és már fordul is el, elmegy, annyit se mond, hogy viszlát.
2017. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Az etterem dolga fizetest adni de a borravalo mint romantikus gesztus es jele elegedettsegunknek egy szep hasznos es nem draga formaja
2017. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, igazad van, de én többek között azért is nem adok, mert:

- Az étteremnek fizetek a pizzáért, fizessék ki az alkalmazottaikat megfelelően. Nem tartom igazságosnak, hogy a futár zsebét tömöm, miközben a szakácsnak szerintem nagyobb szerepe van abban, hogy milyen pizzát kapok. Az étterem úgy árazza a pizzát, hogy benne legyen a fizetésük, és ossza el úgy, hogy igazságos legyen.

- Másrészt, miért pont a kaja után adunk? Ha egy fodrásszalonba beülök, akkor nem adok a fodrásznak sem borravalót, csak mert jó lett a hajam. Szépen megköszönöm, megmondom, hogy jó munkát végzett dehát lényegében ezért fizetek. Ha rossz munkát végez legközelebb nem megyek hozzá.

2017. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor19... válasza:
100%

Ilyen esetekben ritkán kapok borra valót.

Nem muszáj adni. De ha a 4.en laksz, és elvárod hogy fel fusson vele, akkor illik adni egy 100-ast.

2017. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!