Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nőnek milyen ruhában...

Egy nőnek milyen ruhában illik mennie az Operába?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam. Kötelező az estélyi, vagy megteszi egy csinos kosztüm, vagy szoknya-blúz összeállítás is?

2017. jan. 14. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy hova szól a jegyed. Ha a földszintre vagy páholyba akkor kicsit jobban ki kell öltözni. Na azért nem kell estélyi meg ilyenek. Elég egy elegánsabb ruha magassarkúval vagy ilyesmi. Szóval olyan amiben amúgy is mennél szinházba. Ha a legfelső emeletre szól a jegyed akkor szerintem elég egy elegánsabb blúz akár valami fekete farmerrel is.

Mindenképp olyanba menj amiben nem feszengsz és jól érzed magad benne.


Én már rájöttem, hogy felesleges annyira kiöltözni. Lehet, hogy taplón hangzik de szerintem nem az számít, hogy miben vagy ott. Persze jó ha a hétköznapokhoz képest egy kicsit elegánsabban vagy felöltözve de nem kell tulzásba esned.


Pl én fekete cuccokban szoktam menni. Akár fekete hosszú újjú meg fekete skiny farmer kombóban + csizma vagy ilyesmi.

Mennék akár bakancsban is de azt és hozzá teszem, hogy egy 20 éves nonkonformista metálos vagyok aki szereti az operát.

Szóval én szándékosan sem öltözöm annyira ki


Remélem valamivel tudtam segíteni

2017. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ általánosságban, hogy mennyire illik kiöltözni, hogy délelőtti/esti az előadás, esetleg premier, és hogy mennyire jó helyre szól a jegyed. Amiket írtál, az teljesen jó, ha elegáns a szoknya meg a blúz valami szép cipővel, frizurával, ékszerekkel. Nagyestélyiben nem sokan vannak, inkább kisestélyiben. Télen sokan mennek nadrágban.
2017. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 14. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!