Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csomaghordó postásnak szokás...

Csomaghordó postásnak szokás borravalót adni, ha egyébként nem fizetek neki, csak átveszem a küldemény?

Figyelt kérdés
Szüleim teljesen biztosak benne, hogy igen, én meg nem. Nekem se adott még senki egy forint borravalót sem a fizetett munkámért.
2017. jan. 19. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kötelező, én szoktam, kedvességből
2017. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem szokás. Azonban ha sokadik emeleten laksz és a postás úgy gondolja, hogy nem sétál, akkor be kell menned a postára átvenni a csomagot. Ez elég kellemetlen...


Mivel én sokadik emeleten lakom, ha meleg van vízzel ha hideg, teával kínálom a postást, kihordót, leolvasót...

2017. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha neked is úgy állapítanák meg a béredet hogy a főnökeid belekalkulálják hogy úgyis "százéves szokásjog" szerint az ügyfeleid kiegészítik a fizudat akkor te is elfogadnád,sőt számolnál vele...

Még egy jó hónap borravalójával is csak annyit keresnek amit egy pályakezdő fiatal elsőre kiröhög amíg nem szembesül a valós bérviszonyokkal...

2017. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A vasútnál dolgozom. Én vagyok az, aki miatt nem mennek egymásnak a vonatok, mert megcsinálom a biztosítóberendezést. -20 fokban ugyanúgy, mint +40-ben. Mindezt annyiért, hogy jövőre már kb. várnom kell a szakképzett minimálbér emelését, mert engem is érinteni fog jó eséllyel.

Még soha nem fordult elő, hogy bárki is kidobott volna a vonatablakon akár egy 5 Ft-ost azzal, hogy "köszönöm, hogy megóvtad az életünket!"

2017. jan. 20. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Borravalót akkor szokás adni, 1 ha meg vagy elégedve valakinek a szolgáltatásával, 2 ha megteheted, 3 ha elfogadják.


Ha te magad is nehéz helyzetben vagy, akkor bízz abban, hogy van olyan aki megteheti és ad borravalót. Egyébként megköszönni ingyen van, kifejezni, hogy mennyire örülsz a doboznak, hogy megjött, hogy mennyire vártad, ugyan így pohár víz vagy egy tea sem kerül semmibe, és ha az én házam mellett dolgoznál a síneken 40 fokban, valószínűleg vinnék neked vizet. Sok esetben a figyelmesség vagy az, hogy valakinek örömet szereztél sokkal többet ér mint a pénz.


Ha úgy érzed adnod kell valamit, akkor adja amit tudsz és ez nem csak szolgáltatásra vonatkozik, hanem bármilyen emberi kapcsolatra.

2017. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel egyetértek, csak a konkrét szokásra (megszokásra) kérdeztem rá, amivel nem értek egyet. (Meg a bárkinek adott borravalóval.)

Mivel ha mindenki szokott adni, akkor a nem adás kicsit már sértésnek tűnik, akármilyen barátságos az ügyfél. Úgy értve, hogy a szolgáltatást végző személy gondolkodásában nem az van, hogy ha jól végzem a munkámat, akkor borravalót kapok, hanem hogy borravalót kapok, hacsak nem rontok el nagyon valamit. Mint pl. ahogy a köszönés is alapvető elvárás, és ha valaki nem köszön nekem, annak nyilván valami baja van velem.

Na és ha én megsértem a postást a borravaló-nemadással, akkor a következő csomagommal esetleg a kapura lövést fogja gyakorolni, mielőtt átadná nekem.

2017. jan. 21. 06:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az nem teljesen úgy van hogy arra kap borravalót hogy csak a munkáját végzi-sokszor várnak cserébe valami munkaköri kötelességen túlnyúló hozzáállást,pl.több cég is postán kapja munkavégzéshez nélkülözhetetlen alapanyagot és pl.megkérik a kézbesítőt hogy ők legyenek hétfő reggel az első cím mert addig nem tudnak elkezdeni dolgozni-és olyankor már be is van készítve a fiókba egy 200-as...

Vagy amikor odaér a címre de nincs ott a címzett,felhívja hogy mi legyen,azt válaszolják hogy meg tudná várni mert fontos csomag és 15perc múlva ott lesz?Teljesen szabályosan mondhatná a kézbesítő hogy nem,15 perc múlva már a 3 címmel és 5 km-el arrébb kell lennie úgyhogy értesítő bedob,séta a postára holnap v.másnap ugyanitt.

Vagy dönthet úgy hogy elfurikázik a következő címekre majd vissza a cég költségére vagy kiveheti a ház előtt a kötelező pihenőidejét hogy ne szóljanak rá a központból hogy miért dekkol GPS jele szerint annyi ideig egy helyen...

Az Avon viszonteladók is szeretik nagyjából ugyanabban az időpontban megkapni a csomagjukat hogy ne kelljen egész nap várniuk,ezt is meghálálják,cserébe lehet úgy átszervezni járat útvonalát a hogy a főnök felé jogosnak tűnjön az a kis kitérő pedig ugyanolyan csomag mint a többi,nem fizetett érte többet a feladó,pedig lehetne idő garantáltan feladni 10,12 órára vagy délutáni kézbesítésre több pénzért...

Vagy postával küldött közepes méretű bojlert kiszállításnál egyedül felcipeli az x emeletre (pedig a kapuban is hagyhatná hogy vigye fel a tulaj)az meg csodálkozik mert azt hitte hogy ekkora csomagokat legalább ketten szállítanak...(hát persze,a postánál..:)

Amúgy meg a borravalókból tudnak megvenni olyan eszközöket amik a munkavégzéshez szükségesek,mert a cég még egy térképet sem ad nemhogy GPS-t,vagy egy téli munkakesztyűt,vastagabb zoknit,elemlámpát hogy megtaláld a csomagot a raktérben amiben még a belső világítást sem képesek megjavítani,kézikocsija a max.40-50kg-os csomagok szállításához is csak annak van aki vesz magának 10-15e ért-különben viheti kézben(de azt megengedik hogy a saját kézikocsit a telephelyen tárold és kölcsönadd egy kollégának ha aznap neked nem kell:)

Gondolom te a MÁV-nál kapsz olyan téli cuccot amiben nem fagysz a váltóhoz és szerszámot is és nem neked kell megvenni hogy dolgozni tudj.Meg védőitalt hideg-meleget,mert bár a posta telephelyen is van rekeszszámra de hét lakat alatt őrzik és tényleg csak akkor adnak belőle amikor már hőségriasztás van pedig a furgonban egy átlag nyári napon is 40°C van-ilyen pitiánerek.

2017. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, vannak ilyen plusz szolgáltatások, de a kérdés nyilvánvalóan nem ezekről szólt, hanem az alapdolgokról, vagyis hogy a nap bármelyik szakában odaállít a postás a csomagommal, aláírom, átadja, és könnyes búcsút veszünk egymástól.


Nem tartozik ugyan a témához, de a vasútnál adnak egyes ruhákat, másokat meg nem. Pl. bélelt téli lábbeli nem létezik. Ill. a munkaruhakeret terhére lehetett rendelni bélelt védőcipőt, rohadt sok pontért. Erre amit adtak, az gyakorlatilag egy vékony, sima talpú mamusz volt, hajszálvékony műbőr bevonattal. Ebben menjek én ki a 30 centis hóba. A téli védőkabát (pufajka) évről évre vékonyabb anyagú, a mostani már leginkább csak nyárra való.

A meleg védőital abból áll, hogy havonta adnak egy csomag legolcsóbb filteres teát, egy kiló cukrot, meg egy flakon citromlét. Majd elrágcsálok egy filtert a hóviharban, és jól érzem magam. Ha éppen olyan helyen vagyok, hogy be tudok menni vizet melegíteni, akkor megiszom, de ha éppen a pusztaságban viaskodom a jegesmedvékkel, akkor semmi meleg folyadék nincs, legfeljebb ha véletlenül levizelem a kezem.

Nagy jótéteményként pár éve adtak egy termoszbögrét, ami nem zárható fedelű. De hát így meg minek?? Egy szállítható kis termosznak még örültünk volna. Viszont ezt a termoszbögrét kötelező volt felvételezni mindenkinek szerszámkönyvre, amiből nyilvánvalóvá vált, hogy valami főfideszestől vette a vasút.

Mivel nálunk ihatatlan a víz, ezért járna napi 1 liter palackozott víz. Mindegy, hogy a Mészáros Lőrinctől veszik, de ezt most már valamilyen indok miatt 3 hónapja nem kapjuk. Ezt minden nyáron eljátsszák, a nagy hőségek alkalmával, hogy egy hónapi vizet csak a lehűlések idején kapunk meg, közben meg a híradókban mutogatják, hogy az utasoknak osztogatják a Keletiben a mi vizünket.

Ja, persze elő van írva az is a KSZ-ben, hogy hőség esetén hűtött vizet kellene kapnunk, de ez nyilván utópia, úgy gondolják, hogy megteszi nekünk januárban is a hideg víz.

Ahogy a prímás mondta a bőgősnek: járni jár, csak nem jut.

2017. jan. 21. 17:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Erdekes hogy ez felmerul egy csomag kihordoval szemben, de a mentosnek, tuzoltonak miert nem termeszetes?!
2017. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9.Talán azért mert amikor az ő szolgáltatásukat veszed igénybe akkor épp nincs jó napod,nem vagy magadnál,nem vagy beszámítható,szívrohamod van,leszakadt a karod egy autóbalesetnél,épp leégett a házad stb.,hogyan tudnál fejenként kiosztani nekik pár száz forintot?
2017. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!