Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti mit gondoltok a csehekről?

Ti mit gondoltok a csehekről?

Figyelt kérdés
Jöhet bármi vélemény, akár tapasztalat is velük kapcsolatban. Milyenek mint nép, szerintetek?

2017. jan. 28. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens és konok. Annyival szorgalmasabbak másoknál, amennyivel közelebb vannak a németekhez.
2017. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2017. jan. 28. 15:43
 3/13 Csicsky ***** válasza:
100%
Nekem van egy-két cseh barátom. Szeretnek ügyeskedni, összebütykölni valamit, jó a humorérzékük és legszívesebben beülnek valahová „egy“ sör mellé. Bírják a jó dumát. És ahogy az első is megjegyezte, nem hülyék. Egyszer az egyik megjegyezte nekem, hogy őket ne vegyem egy kalap alá a keleti szlávokkal, még ha szláv nyelvet is beszélnek, ők ennek ellenére a nyugathoz tartoznak.
2017. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
dehogy tartoznak a nyugathoz, csak álmodoznak jézusom xDDD
2017. jan. 28. 20:42
 5/13 Csicsky ***** válasza:
Azt én már nem tudom, hogy tartoznak-e, vagy csak szeretnének tartozni. Nekem az az illető ezt állította, aztán persze lehet, hogy csak a vágyait fejezte ki.
2017. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
akkor már Nyugat-Európához lenne sorolva, de nincs oda sorolva, ezért röhögtem ki. Más csak akarni valamit és más annak is lenne. Tehát érted.
2017. jan. 28. 20:58
 7/13 Csicsky ***** válasza:
Akkor ezek szerint ők magukat Nyugat-Európához sorolják ugyan, csak éppen Nyugat-Európa ezt nem így gondolja. Előfordul az ilyesmi.
2017. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hülyébbek mint gondoltam, köszi h elmondtad ezt xd
2017. jan. 28. 21:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szorgalmasak, dolgoznak, tanulnak, törekvőek. Kultúremberek. Elég becsületesek a többi volt kommunista uralom alatt állt európai ország lakosságához képest. Gazdaságilag jobbak a lehetőségei Csehországnak, mint Magyarországnak. Sokan ellenségesek közölük a németekkel szemben. A magyarokkal szemben nem, bár a csehszlovák örökség miatt nem szívesen szállnak magukba a magyarokkal szembeni csehszlovák elnyomás miatt. Sokan nem tudják, hogy az első világháború után a szlovák területeken is cseh adminisztráció volt, cseh emberekkel és keményen hatalmaskodtak. Büszkék a nemzetükre, nyelvükre, kultúrájukra.


Alapvető tulajdonsága nagyon sok cseh embernek az irigység, amiről sokszor viccelnek magukat gúnyolva. Rajtuk is nyomot hagyott a kommunista rendszer, évtizedek kellenek, amíg a nyugat-európai államok gazdasági és politikai berendezkedéséhez a nép karaktere is alkalmazkodik valamennyire. Úgy becsülném, hogy félúton járnak ezen az úton.

2017. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Honnan tudod ezeket?
2017. jan. 30. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!