Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződéssel kapcsolatos...

Tegeződéssel kapcsolatos kérdésem van. Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Járok magántanárhoz énekelni, és a tanárom az az igazi régi vágású úriember. Kb. 50 éves lehet. Magázzuk egymást, kölcsönösen. Ez engem egy kicsit zavar. Nem elsősorban kölcsönös tegeződést szeretnék (bár nincs kizárva), de azt nagyon szeretném, ha ő nem magázna engem, hanem letegezne, mert semelyik tanárom sem magázott eddig, és valahogy olyan furán kellemetlen nekem a szituáció, öregebbnek érzem magam miatta (főleg a "Kezét csókolom" köszönés miatt) - Udvariatlanság volna megkérnem arra, hogy tegezzen? Ha ezt megemlítem neki, nem fogja kellemetlenül érezni magát, és "kötelezőnek" venni a tegezést? Nem tudom, megoldható - e az egyoldaló tehezés, ha mi eddig magázódtunk, vagy ezzel kvázi "rákényszerítem", hogy megengedje, hogy letegezzem őt? Valahogy az meg nem állna a számra, mert nem az a fajta ember, akit csak úgy letegez az ember lánya, föleg nem, ha ilyen nagy a korkülönbség.
2017. jan. 28. 19:24
 1/9 anonim válasza:
72%

A tegeződést mindig az idősebb fél kezdeményezheti. Elmondásod alapján, miszerint régi vágású úriember, szerintem már nem fog lemondani az elveiről.

Én amúgy kifejezetten szeretem az ilyen megszólítást, korombeli úriemberektől is.

18L

2017. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon helyes, hogy magáz, így illik. Ez nem azt jelenti, hogy öreg vagy, hanem azt, hogy felnőtt.
2017. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Én 9. es vagyok 15 éves olyan iskolába járok ahol a gyakorlatot oktató tanárok mind egytől egyig letegeznek...

21eves hölgynek tekint és nem kislánynak xd

2017. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind egytől egyig magáznak helyesbitek előző voltam
2017. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Otthon falun másként volt, igaz ?
2017. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha zavar, hogy magáz, akkor semmi gond nem lehet belőle, ha óvatosan, mosolyogva megmondod neki - egy magázás alkalmával -, hogy ha gondolja, nyugodtan tegezhet. Elképzelhető, hogy ő is szívesen tegezne, csak már nem vagy gyerek, és nem akar megbántani a letegezéssel. Nem olyan öreg ő, hogy az általános magázódásban élt volna fiatal korában. (Úgy értve, hogy a '60-as években még általános volt, hogy a középiskolás fiúk magázták a tánciskolában megismert lányokat, és viszont.)

Ha azt mondja, hogy inkább mégis magáz téged, akkor rámosolyogsz, és mondod, hogy rendben.

2017. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Nincs ez így jól? Szerintem ez így van rendjén.

Te feldobhatod, hogy tegezzen, de ha régi vágású, akkor vagy finoman és udvariasan elutasítja, vagy visszategeztet (utóbbi is előfordulhat ám!), viszont csendőrpertuba nem megy bele szvsz (vagyis hogy te magázod de ő tegez).

2017. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

12.10.


A csendőrpertu hatalmi-kiszolgáltatottsági alapon működik, nem életkor alapján.


Kérdező; szerintem, nem illene tegeződnötök, csak kellemetlen helyzetbe hoznád. És lemondana. Okkal és joggal.

Ha annyira kellemetlen, okosabb másik tanárt tanárt keresni, szerintem.

2017. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, miért gondoljátok, hogy egy 50 körüli férfi annyira vénember lenne. Ez a korosztály már igenis a tegeződés híve, bizonyos keretek között persze.

Ahogy írtam, elég jó esélye van, hogy az illető is szeretné tegezni a kérdezőt, vagy éppen a kölcsönös tegeződés híve, csak úriemberként tudatában van, hogy egy 21 éves nőt nem illik alapból letegezni, és ha a tanítvány nem teszi szóvá, akkor őt nem zavarja annyira.


Én is erősen közeledem az 50-hez, és nem szoktam 21 éves lányokat letegezni boltban vagy hivatalban, de ha bármiféle személyesebb kapcsolatba kerülünk, akkor egyből rákérdezek, hogy tegeződhetnénk-e. Nagyon gyakran ők tegeznek le egyből, ami nekem esetenként kicsit furcsa, de még soha nem sértődtem meg emiatt.

2017. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!