Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az erőszak miért nem lehet...

Az erőszak miért nem lehet megoldás a problémákra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy értelmes, jól nevelt ember nem verekszik, és hogy szóban illik mindent lerendezni, de nem értem ezt.

Természetesen én is elítélem azt, aki minden kis probléma miatt már üt, nem is erre értem.


De vannak olyan emberek, akik ténylegesen SEMMI MÁSBÓL nem értenek. Persze lehet mondani, hogy rá kell hagyni, nem kell vele foglalkozni, de az embernek is van egy tűrési határa. Pl ismertem olyat, aki elég durván "viccelődött" másokkal. Kérték szépen, kérték erélyesen, kiabálva, fenyegetve, nem használt. Aztán amikor valaki végleg megunta, és kissé elgyepálta, akkor már értett a szóból, és nem csinálta többet.


Persze ki miből ért, de ha már túl van feszítve az a bizonyos határ, akkor sem lehet az erőszak megoldás? Persze a nem nagyon durva erőszak.


Vagy mit gondoltok erről?



2013. dec. 28. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

"akkor már értett a szóból, és nem csinálta többet."


Csakhogy nem mindenkinek lenne ugyanez a reakciója. Az erőszak erőszakot szül. Ismerős?

2013. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"An eye for an eye will make us all blind"


Mahatma Gandhi

2013. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha az erőszak megoldás, de tényleg nagyon ritkán. Középiskolában engem is cseszegetett az egyik osztálytársam, amíg képen nem töröltem. Utána már teljesen máshogy állt hozzám. Előbb kellett volna.
2013. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ó, hogy ne lenne már az erőszak megoldás. Hát ez tartja össze a világot lényegében. Én még olyan közösséget nem láttam soha, ahol ne lett volna erőszakszervezet. Ez egy romantikus féligazság, hogy az erőszak nem old meg semmit... mindent megold, csak nem mindig az a legjobb megoldás.
2013. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Az erőszak megoldás, csak nem az elsődleges.

Mint az iskolákban az intők fokozata. A fegyelmi eljárás végszükség esetné lép fel s, ugyanez vonatkozik az erőszakra is.

2013. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ritka, de sztem is van ilyen eset. Lehet mondani, hogy jaj, legyél a bunkóval kedves, használj észérveket, de van, akinek ez nem használ, mert kiröhög, mert annyira beképzelt, vagy mérhetetlen buta, vagy a kettő kombója. És mondjuk elmúlt 10éves. Na, ilyenkor van, hogy egy jó pofon segít csak.

(pl. volt itt olyan kérdés, amikor több hónapig zaklatta a nős férfit egy fruska, sértegette a nőt, felajánlkozott, a férfi többször megmondta szépen és csúnyán is, hogy nincs nála esélye... erre bement a kórházba, amikor a nő éppen szült, és a liba elkezdte fűzni a palit, hogy hagyja ott a terhes kocát a fattyával... és akkor a férfi megütötte. ezután az előtörténet után jogosan, mert így végre talán tudatosult a nőciben, hogy mekkora tuskó volt...)

2013. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lett lepontozva a 4-es,pedig teljesen igaza van. Minden társadalom az erőszakra épül! Vannak szabályok törvények ,amivel ha nem értesz egyet és ha nem tartod be, jön az erőszakszervezet ,rendőrség ,biztonságiak és szépen erőszakkal elhurcolnak ,aztán bevágnak egy cellába évekre,ahol hagyják ,hogy a rabtársaid verjenek. Ha ellenállsz ,lebilincselmek és jól el is vernek.

Országok közt is ez a végső érv, hogy lerohanja egyik a másikat halomra lőnek mindenkit ,aztán kuss van egy ideig. A történelemben mindenhol ezt látni, a nagy hódítók is milliók leölése árán jutottak előrébb .

Két ember között is így működik a dolog. Ha az egyik éppen alázza ,veri a másikat ,de a másik csak szelíden tűri ,akkor ki is jár jobban? Az agresszor pont az ilyen szelídekre utazik,akik hagyják magukat, ahol nincs ellenállás. Ahol kap egy jó nagy maflást ,ott nem éri meg az öncélú bántásba fektetett energia.

2014. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kraven válasza:
A helyzet az, hogy például egy szülőnek még a problémásabb gyerekeknél is 1:99 a pedagógiailag indokolt "erőszak" alkalmazhatósági aránya. Ami ebbe a kis hányadba tartozik, az is főleg a gyerek életének a védelme miatt van. Például ha semmivel nem lehet meggyőzni, hogy ne rángassa a vasalódeszkát. Ha a nagyobb hányadban "fenekeli el" valaki a gyerekét, az csak az intelligencia hiányának tudható be.
2014. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!