Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülinapja lesz a barátomnak és meghívtak a szülinapi ebédre egy étterembe. Kicsit félek, hogy elrontok valamit.. Szerintetek milyen ruhában menjek,ott adjam oda a barátom ajándékát,mi az amire mindenképp ügyelnem kell, hogy viselkedjek? 17/L

2017. jan. 30. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkalomhoz illő elegáns ruhában mennék, ebéd lesz nem díszvacsora. Az ajándékot akkor add át, amikor kettesben vagytok lehetőleg még előtte.
2017. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne beszélj nyitott szájjal, ne böfögj, ilyesmik.
2017. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés felépítése, stílusa, a kérdező helyesírása alapján utóbbival talán nem lesz gond.. ;)
2017. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj elegáns ruhába de ne legyen túl rövid a szoknya és a melleid se látszódjanak ki, családi ebédre nem lenne túl jó. Az ajándékot én négyszemközt adnám oda, romantikusabb, de ahogy jónak érzed :)
2017. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ruházkodásnál amit az előttem szólók írtak, az helyes. Szép ruhában menjél, de ne légy kihívó és túl szexi!


Étteremben a leggyakoribb hiba az szokott lenni, hogy nem várják meg egymást az emberek az evéssel. Ha a te kajádat hozza ki a pincér előbb, akkor várd meg, amíg a többiekét is kihozza, és együtt kezdjetek el enni.


Ne a legdrágább kaját rendeld, de ne is a legolcsóbbat!


Alkalmazkodj a többiekhez, figyeld meg, hogy ők rendelnek-e pl levest vagy előételt, és ha igen, akkor te is kérjél, ha nem, akkor te se kérjél.


Régimódibb családoknál régebben szokás volt, hogy a férfiak rendelnek a nőknek is. Ezt is figyeld meg, és ha így csinálják, akkor mondd meg a barátodnak, hogy mit rendeljen neked, és ő beszél a pincérrel. Ha nincsen ilyen, akkor nyugodtan mondd meg a pincérnek amit kérsz, ha hozzád fordul.


Egyébként meg egyél normális tempóban, késsel-villával, az, gondolom, megy. ;)

2017. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem kérdezd meg a szüleit, vagy a barátodat, hogy ő hogyan szeretné,. ha átadnád az ajándékot. Lehet, hogy nem jön jól ki, ha a szülei adnak neki ajándékot, te meg ott ülsz kukán, és magyarázkodsz, hogy majd később kettesben...
2017. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor velük menjek az étterembe, vagy kérjem meg a szüleimet ,hogy vigyenek el? Még nem beszéltünk róla és nemtudom, hogy hogy illik. Nyilván nem fogom megkérni őket, hogy engem is vigyenek, de nem értek ehhez. :D
2017. febr. 1. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!