Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért veszik annyira a szívükr...

Miért veszik annyira a szívükre a pénztárosok meg a buszsofőrök, ha egy vásárló nem köszön nekik?

Figyelt kérdés
Köszönés nélkül lép oda hogy fizessen. Legtöbben köszönnek, de ha valaki nem arra láthatóan jól megharagszanak. Legalábbis sokakra ez jellemző, vannak persze akiket nem érdekel túlzottan hogy nem köszöntek neki.
2017. febr. 3. 07:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönést elmulasztani nem jogsértés, csak bunkóság.

Nyilván nem esik jól annak a pénztárosnak, buszsofőrnek akinek nem köszönnek, ahogy egy vásárlónak sem, ha ő köszön, de a köszönését nem fogadja a pénztáros, vagy bárki más.

2017. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Alain Delon ***** válasza:
39%
Nem tudom, milyen viszonyok között tapasztaltad ezt, de egy nagyáruházban, ahol özönlenek az emberek a pénztárhoz, vagy egy városi "nagyüzemben" vezető sofőrhöz, akihez szintén özönlenek az emberek, nem is igen van idejük ilyesmire figyelni.
2017. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minálunk a nagyárúházakban a pénztárosnak kötelessége a vevőnek köszönni. Aki nem köszön vissza, az meg egy bunkó.
2017. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Korra és nemre tekintet nélkül az köszön, aki jön, vagy távozik. (Kivéve, ha távozását tettleg én segítettem elő!)

A pénztáros marad, a vevő távozik.

A pénztárost a vevő látogatja munkahelyén.

Ugyanez az esez a sofőrök esetében is.

.

Egy "Jó napot!", "Viszlát" odavetése nem túl nagy megterhelés annak érdekében, hogy ne lássanak bunkónak...!

2017. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha valaki nem köszön, pláne ha vissza nem köszön, az olyan, mintha átnézne rajta, illetve levegőnek nézné a másikat. Vagyis nem mintha, hanem olyan. Ezzel gyakorlatilag azt fejezi ki valaki, hogy tudatosan, vagy kevésbé tudatosan semmibe nézi a másikat. Ez minimum neveletlenség és suttyóság; rosszabb esetben rettentő nagy gőgősség.

Valószínűleg az említett pénztároson, illetve buszsofőrön azt a fajta unszimpátiát lehet látni ilyen esetekben, amit az ember joggal és érthető módon érez egy neveletlen suttyóval, vagy egy gőgös, beképzelt emberrel szemben.

2017. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan nem tudod??? Oké, bunkó vagy, de ez szégyen, nem dicsekednivaló.
2017. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Én mindig megadom a tiszteletet mindenkinek,legyen az kiskorú vagy idős ember.Ha pl egy anyukàval összefutok a lépcsőhàzban,karjàban az egy hetes gyermekével,akkor is azt mondom "szisztok",hiszen a kicsi is élő ember,és tőle mégsem vàrom el hogy visszaköszönjön.


Decemberben volt egy fura eset.7éve dolgozom egy helyen, portàn.Egy 45év körüli alkesz művezető autó csomagtartóját ellenőriztem,kint àllt velem,nyújtottam a kezem,és nem kezelt.Közben ezt vagy 10 dolgozó látta.Nem értettem miért kell ez,máskor mindig előre nyújtotta a kezét,meg mindig normàlis volt.Akkor sem volt rossz kedve.Mindegy,alapvető intelligencia :)

Azt sem értettem soha,amikor egy emberrel találkozol az utcàn,és akkora erőfeszítéseket tesz,hogy úgy csinàljon,mintha nem venne észre,közben sokkal egyszerűbb lenne odalökni egy sziát :)Persze amikor kell valami,vagy látja most egyenruha van az emberen,vagy jó nővel van,hú akkor màr egyből jön előre hangosan az a szia :D

Én a pénztàrosnak is mindig köszönök,sajnos néha nem fogadjàk.Ez van,őket is megértem.

2017. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én személy szerint nem vagyok pénztáros vagy buszsofőr, de hogy köszönsz ezeknek az embereknek azzal kifejezed, hogy EMBERNEK TEKINTED őket, nem csak arctalan robotoknak, akik gép módjára kiszolgálnak téged.


Énszerintem igazán megérdemelnek annyit ezek az emberek, hogy aki igénybe veszi a szolgáltatásukat, az emberszámba vegye őket, és köszönjön nekik.


Valóban nincsen rá törvény, csak lelketlenség, udvariatlanság nem köszönni nekik.

2017. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Talán mert alapvető emberi dolog, hogy ha már valamilyen kapcsolatba kerülök az emberrel, legyen ez akár annyi, hogy a kezébe nyomok egy ezrest, ránézek és köszönök. Én is pénztáros vagyok egyetem mellett, de eddig azt hittem, hogy a sok bunkó legalább tudja magáról, hogy bunkó. Megdöbbentő, hogy valaki nem érti, miért kell köszönni. Mellesleg én nem szoktam megsértődni, egyszerűen ha ő nem erőlteti meg magát, én se koptatom a szám feleslegesen. Vagy ha te nem köszönsz az rendben van, de ha utána a pénztáros csak odalöki, hogy 4475, és nem köszön el, az már zavar? :)
2017. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyenből egy problémás esetem,de nekem meg van a képességem alkalmazkodni,illetve lealacsonyodni a gyökerekhez.Bementem vidéken egy boltba cigiért(akkor még lehetett ott kapni),íme a párbeszéd:

-Jó napot kívánok!(Én)

-Mi kell?

-$z@rnom,de te egy cigit adsz!

2017. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!