Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar nyelvben egységes köszönési rendszert létrehozni?

Figyelt kérdés

Ha már magától nem alakult ki. A japánoknál például rendesen megoldották.

Magyarul viszont:

Jó napot. (mekkora bunkó vagy, miit jónapotozol?!)ezzel a köszönéssel erre az oldalra is tettem fel kérdést és minden szarnak le voltam hordva

Csókolom/kezét csókolom.(mit csókolomozol, nem vagyok a nagyanyád!)

Üdv.(mi ez a lazázós köszönés?!)

Üdvözlöm.(mi ez a béna fellengzős köszönés, nem bálon vagyunk!)

Szia.(hogy merészelsz tegezni?!)

Helló.(milyen suttyó köszönés ez/nem tudsz magyarul köszönni?!)(erről is tettem fel kérdést, természetesen volt aki bunkónak találta :D)

Ha ez csak néhány ember rigolyája lenne nem lenne gond, de ha sok emberrel találkozunk akkor túl gyakran botlunk ilyenekbe.

Mi lenne a megfelelő köszönési rendszer szerintetek?



2017. febr. 3. 22:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
a helló természetesen velem egykorú fiataloknak szólt
2017. febr. 3. 22:22
 2/20 A kérdező kommentje:
meg a szia is
2017. febr. 3. 22:22
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

A normális emberek közt a napszaknak megfelelö (Jó reggelt/napot/estét KÍVÁNOK!) köszönéssel nincs baj, kivéve, ha lehagyod a végét.


A hello/szia meg fiatalabbak közt teljesen elfogadott, de csak ha privát ismered az illetöt.


A "Csókolom" tényleg ritka hülye köszönés, ideje lenne erröl leszoknia mindenkinek.

2017. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Szerintem túl sok figyelmet szentelsz másokra. Tehát ha nekem bárki ezeket a reakciókat mutatta volna egy-egy adott köszönési formánál, biztos leteremtettem volna. A kérdésedre válaszolva: SZOSZI :D
2017. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
kívánokkal együtt is ugyanaz volt a reakció :D
2017. febr. 3. 22:54
 6/20 A kérdező kommentje:

"A hello/szia meg fiatalabbak közt teljesen elfogadott, de csak ha privát ismered az illetöt. "

akkor ha nem privát ismerem a fiatalabbat akkor mit köszönjek?(szervusz szintén kilőve)

2017. febr. 3. 22:56
 7/20 A kérdező kommentje:
az egyik ember az egyik köszönést preferálja, a másikért harap, a másik meg fordítva :D
2017. febr. 3. 22:59
 8/20 A kérdező kommentje:
a szüleim meg a kezét csókolomot erőltetik az idősebbekkel zemben
2017. febr. 3. 23:03
 9/20 A kérdező kommentje:
a 20 éves koraérett dolgozó magázódást vár el, az 50 éves fiatalos meg tegeződést, de ezt is képtelenség számon tartani sok ember esetén
2017. febr. 3. 23:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiataloknak tényleg sok gondot okoz ez a kötött köszönési rendszer, de idővel tanulható.

A japán rendszer ennél is bigottabb, én nem kívánnám magamnak azt. Nálunk az a tendencia, hogy oldódnak a szabályok. 2-3 generációval ezelőtt még magázták sokan a nagyapjukat. Valami ilyesmi lenne a japán rendszer.

2017. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!