Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar nyelvben egységes köszönési rendszert létrehozni?

Figyelt kérdés

Ha már magától nem alakult ki. A japánoknál például rendesen megoldották.

Magyarul viszont:

Jó napot. (mekkora bunkó vagy, miit jónapotozol?!)ezzel a köszönéssel erre az oldalra is tettem fel kérdést és minden szarnak le voltam hordva

Csókolom/kezét csókolom.(mit csókolomozol, nem vagyok a nagyanyád!)

Üdv.(mi ez a lazázós köszönés?!)

Üdvözlöm.(mi ez a béna fellengzős köszönés, nem bálon vagyunk!)

Szia.(hogy merészelsz tegezni?!)

Helló.(milyen suttyó köszönés ez/nem tudsz magyarul köszönni?!)(erről is tettem fel kérdést, természetesen volt aki bunkónak találta :D)

Ha ez csak néhány ember rigolyája lenne nem lenne gond, de ha sok emberrel találkozunk akkor túl gyakran botlunk ilyenekbe.

Mi lenne a megfelelő köszönési rendszer szerintetek?



2017. febr. 3. 22:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az a baj h akármennyire oldódnak a szabályok, a több alternatíva miatt sokan kiválasztanak egyet, a mást használókat pedig elítélik.

Ennek a köszönési mizériának az elterjedtségét jól mutatja hogy kapásból már az első hozzászóló idétlennek nevezi a csókolomozást, miközben sokan pont azt tekintik udvarias köszönésnek.

2017. febr. 4. 00:41
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb úgy, ahogy van.

Ha megfigyeled, elég jól ki lehet találni az ember öltözködéséből, kinézetéből, hogy melyiket használd.


Ha meg szól, elnézést kérsz, és megjegyzed.


Ha nem szól, és látod az arcán, hogy furcsállja, akkor legközelebb másikat próbálsz, stb., addig, amíg nem látod az arcán, hogy jólesik neki.


Miért kéne mindenkinek egyformán köszönni, hiszen nem vagyunk egyformák.

2017. febr. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt semmi gond.


A napszaknak megfelelő köszönés teljesen elfogadott, haverok között meg a helló. Szerintem tök jó, hogy a magyar nyelvben annyiféle megszólítás van, tegezés, magázás, önözés, tetszikezés, igazán meg lehet találni a helyzethez legmegfelelőbbet.


És ez már egy egyszerűsödött nyelvhasználat, hiszen a háború előtt ott volt a sokféle hivatali megszólítás, tekintetes, kegyelmes, méltóságos stb. és súlyos sértés volt eltéveszteni a címzettet megillető címet, mondjuk egy kérelemben, hivatalos levélben.


Japánul ugyan egy szót nem tudok, de annyit hallottam, hogy még csak ott van sok bonyolult megszólítás, ilyen - olyan udvariassági névmások, megszólítások stb.

2017. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

De legalabb a "hello"t tudnak mikor kell hasznalni. Elkoszonesi hello???

Idegeimre megy.

2017. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
elköszönési helló helyett mi lenne a jó? tőlem is gyakran így köszönnek el
2017. febr. 4. 16:44
 16/20 anonim ***** válasza:
Viszontlátásra, vagy viszlát.
2017. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
2017. febr. 4. 21:16
 18/20 A kérdező kommentje:

" Nem, hanem bunkó elköszönés. Viszontlátásra az udvarias forma, egyébként semleges."

"Végül is nem tegezés, mert akik tegeződnek, ott szia/szevasz/helló/csá van, és eleve nem viszlát. "

mondom én, egyik ember kiválasztja az egyik köszönést és a másikat használókat lebunkózza, a másik ember meg az ellenkezőjéért harap :D

2017. febr. 4. 21:30
 19/20 A kérdező kommentje:
nem is lenne baj ezzel a sokféle köszönési lehetőséggel, az a baj h minden köszönésnél 5 emberből legalább 1 bunkónak fogja találni és elítél a használatáért
2017. febr. 4. 21:54
 20/20 anonim ***** válasza:
20% nem rossz arany. Tul sok idod van ezzel foglalkozni. De ezt a hello bucsuzkodast tenyleg elhagyhatnatok,ertelmetlen, nem az igazi jelentese a szonak. Csak magyaroktol hallom igy hasznalva. Egy kulfoldi hulyen nezne ha igy bucsuznal tole, de meg egy magyar is, mint pl. en.
2017. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!