Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez a levél így...

Szerintetek ez a levél így megfelelő?

Figyelt kérdés

"Tisztelt Dr. x y


Szegedi elsőéves Mezőgazdasági mérnöki levelező szakos hallgató vagyok és bár megírtam január 10.-én az A vizsgát mégse került még be jegy az Növénytermesztéstan I. tantárgyhoz, mert elfelejtettem jelentkezni a vizsgára.

Azóta feljelentkeztem a február 10.-i B vizsgára, ugyanakkor szeretném megkérdezni, hogy hányas lett az első alkalommal megírt dolgozatom illetve lenne rá mód, hogy amennyiben az átmenő jegy akkor a B vizsga időpontjára legyen beírva?


Tisztelettel,

saját név"


Azért kérdezem, mert még első órán tartott egy kiselőadást arról, hogy mennyire bunkó módon leveleznek a mai diákok és nem sok hivatalos levelet szoktam írni.


2017. febr. 6. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

"illetve lenne rá mód, hogy amennyiben az átmenő jegy akkor a B vizsga időpontjára legyen beírva?"


Szerintem ha nem "átmenő", akkor is beírja. És csak oda fogja tudni ahova jelentkeztél. De persze, kérdezd meg nyugodtan.

És szerintem ebből egy Neptun-kód azért még hiányzik a neved alól, úgy könnyebben megtalál.

2017. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetemi oktatót nem túl udvarias úgy megszolitani, hogy Tisztelt (dr.) Teljes Név! Sokkal udvariasabb helyette az, hogy Tisztelt Tanárnő/Tanár Úr! Vagy ha tudod, hogy professzor, akkor Professzor Asszony/Úr.


Tanítok egyetemen, és nagyon nem szeretjük, nem csak én, ezt a tisztelt teljes neves megszólítást. Te legyél ennél sokkal udvariasabb! :)

2017. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is egyetemen oktatok és teljesen megfelelő a

Tisztelt Dr X. Y.! megszólítás.


Nem értem az utolsó hozzászólót, hogy miért gondolja jobbnak a Tisztelt Tanárnő vagy Tanár Úr megszólítást, szerintem a név szerinti megszólítás személyesebb.


És nyilván nem írhatsz csak kereszt vagy csak vezetéknevet, mert mindkettő udvariatlan.

2017. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván függ a helyi szokásoktól is. Ahol én oktatok, ott kimondottan nem kedveli ezt az oktatói gárda.


Szerintem sokkal udvariasabb a rangján, beosztásán megszólitani levélben, de nyilván ez is szubjektív, elfogadom, hogy valakinek a Tisztelt Teljes Név udvariasabb. Valószínűleg nincs univerzális megoldás, mindenki mást érez udvariasnak.

2017. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajánlott irodalom a témában:


[link]


[link]


[link]

2017. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Idemásolok egy részletet az előző dokumentumokból, például Szegeden a matematikusoknál ez a szokás.


-----


Az SZTE hagyományai (és az udvariasság szabályai) szerint hivatalos érintkezésben, hivatalos levelekben az Egyetem polgárai egymást a beosztás megnevezésével szólítják. (Többnyire még azok is, akik nem hivatalos ügyben közvetlenebb megszólítást alkalmaznak.) E-mail esetén a levélnek többnyire nincs fejléce (hiszen ott az elektronikus címzés), de a megszólítás hivatalos, pl. "Tisztelt Rektorhelyettes Úr!", "Tisztelt Dékán Asszony!", "Tisztelt Kollega Úr!", stb. Ennek megfelelően a hallgató --> oktató irányú levelek udvarias formája az alábbi:


Tisztelt Professzor Úr / Professzor Asszony! / Tanárnő / Tanár Úr!


<levél szövege>


Tisztelettel: X.Y. ??? évf. ??? szakos hallgató


Megjegyzések:

(1) A "Tisztelt" és a "Tisztelettel" közül az egyik az udvariasság számottevő csökkenése nélkül elhagyható.

(2) Egyetemi tanárok (= professzorok) esetén a "Professzor Úr/Asszony" megszólítás kissé udvariasabb (és a levél írójának nagyobb tájékozottságára is utal), de minden oktatót lehet Tanárnőnek/Tanár Úrnak szólítani.

(3) A "Tanárnő" megszólítás ("Tisztelt" nélkül is) udvarias. Ezzel szemben hallgató --> oktató irányú levélben a "Tisztelt X. Y." megszólítás nem számít udvariasnak (a benne szereplő "Tisztelt" ellenére sem).

2017. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!