Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magassarkú cipőt is le kell...

Magassarkú cipőt is le kell venni vendégségben?

Figyelt kérdés

Imádom, amikor nejlonharisnyában kell fagyoskodni a házban, arról már ne is beszéljünk, amikor valamibe belelépek. 15/L

Csak nálunk van ez a szokás?


2017. febr. 16. 10:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
minek mész magassarkúban ha nem birod??
2017. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen cipot nem kene levetetni. Elvegre vendeget hivtunk. Ha feltjuk a lakasunkat, nem akarunk takaritani a vendegek utan, ne hivjunk senkit. Hogy jon mar, hogy vacsorara vannak vendegeim csinosan feloltozve, de a cipojuket vegyek le? Legyenek mezitlab vagy otromba mamuszokban a hazigazdatol?
2017. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, nekem alap, hogy valaki lakásába nem megyek csak úgy be cipőben.
2017. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Kicsinyes kispolgári szokás. Maximum, ha a legnagyobb sárból saras cipővel érkezem, akkor kérés nélkül is leveszem a cipőm. Erre azonban manapság egyre kevésbé kerül sor, hisz ma már mindenhol lebetonozott utak, járdák vannak.

Szőnyeget, padlót pedig nem csak piszkos cipővel lehet piszkítani. Vendégként bármikor előfordulhat, hogy lemorzsázok, italt kilöttyintek evésnél a földre, szőnyegre. Vendégeskedés után pedig mindig kell rendet rakni, takarítani, szóval racionális okot erre a lábfétises szokásra egyszerűen nem találok.

2017. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Én postás vagyok Londonban, évi sok-sok ezer lakásból eddig vagy ezerbe hívtak be megpihenni, szusszanni - de eddig soha senki sem vétette le a cipőmet, de ők maguk sem vették le. Falun megértem, hogy leveszik, hiszen az előbb etette meg az állatokat... de városon...
2017. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

"ma már mindenhol lebetonozott utak, járdák vannak"


Elméletben. Gyakorlatban meg az egész mint valami indaii putri.

A házi kedvencek (kutyusok, macskák) a betonra pisilnek, kakilnak, ugyanez elmondható egyes emberekről is.

A galambszar és egyéb finomságok pedig további extrák.


Egészségetekre, hogy ti ezt behordjátok mind a lakásba. Az egy dolog, hogy vendég után takarítunk, de azért nem szuperhipos fertőtlenítéssel mindenhova, ahova lép.


De gondolom az, hogy kilöttyen a bor vagy a galambszaros cipőt beledörgölöd a szőnyegbe ugyanaz a szint. Grat.

2017. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

"de ők maguk sem vették le"


Az meg akkor rohadt kellemes szagú meg egészséges lehet ott, ha egész nap a cipőben rohad a láb. Nagyon felvilágosult, modern szokás.

Már-már olyan, mint amikor a francia nemesség pár évszázada fürdés helyett parfümökkel akarta orvosolni a kellemetlen szagokat.

2017. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

"ma már mindenhol lebetonozott utak, járdák vannak"


"Elméletben. Gyakorlatban meg az egész mint valami indaii putri."


Ha ilyen gyerekes túlzásokba esel, akkor ne csodálkozz, ha gyorsan hiteltelenné válsz.


Természetesen vannak le nem betonozott részei is az országnak, de gondolom ezeken a részeken sem az év minden egyes napján, minden egyes vendégeskedés alkalmával lepi be sártömeg, ami megindokolná a vendégek cipőjének levetetését.


Az általad említett utcai piszkot, ismétlem még egyszer, nem csak cipővel lehet bevinni. Elég, ha a bevásárlószatyrod leteszed párszor az utcán, utána pedig a lakásban, és máris ugyanott vagyunk.


Bizonyára a belépsz idegen helyekre a postától az orvosi rendelőig, oda is viszed magaddal a mamuszkád, ugye? ès igen, rá lehet vágni, hogy ezeken a helyeken naponta takarítanak, de gondolod, hogy azt mindenütt olyan vérprofi módon teszik, mint egy 5 csillagos szállodában? Mert bizony sok helyen nem így van, tapasztaltam.

2017. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

"Elég, ha a bevásárlószatyrod leteszed párszor az utcán, utána pedig a lakásban, és máris ugyanott vagyunk."


Nem is rakom le sehol sem. A kezemben tartom mindig, még csak egy padra sem, mert látom, hogy mi történik rajtuk.

Lehúzhatod 1000x is nullára a válaszom, akkor is undi marad, hogy ti ezt viszitek be a lakásba.

2017. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

"Nem is rakom le sehol sem. A kezemben tartom mindig, még csak egy padra sem, mert látom, hogy mi történik rajtuk."


Hát persze, ebben szinte biztos voltam. Ahogy abban is, hogy ha valami más példával jöttem volna, akkor arra is ugyanazt vágtad volna rá egyből, hogy "én nem".


Szíved joga, ha betegesen rettegsz a vélt vagy valós baciktól, tedd nyugodtan. èn pedig továbbra is egy inkonzekvens, kispolgári szokásnak tartom, tekintve, hogy te se tudtál különösebb racionális érvet felhozni.


Ès mivel látom, egyéb más érvekből is gyorsan kifogytál, nem is nyúználak tovább. További jó dühöngést miattunk, igénytelenek miatt. :)

2017. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!